7.1 C

Hrvatska svladala Španjolsku u posljednjoj provjeri uoči odlaska u London
H

Hrvatska ženska reprezentacija svladala je Španjolsku 30:26 u posljednjem pripremnom susretu uoči odlaska na Olimpijske igre u London.

Izbornik Canjuga počeo je s istim sastavom kao i prije dva dana u prvom susretu, Tatari, Penezić i Elez u vanjskoj liniji, Gaće na desnom i Zebić na lijevom krilu te Milanović-Litre odnosno Šerić na pivotu u izmjeni obrana/napad. Jedina promjena bila je na golu, starterica je ovaj put bila Jelena Grubišić.

Španjolke su bolje otvorile i u 5. minuti imale 4:2, no u 9. Hrvatska sustiže na 4:4. Obje ekipe igrale su jako čvrstu obranu, bez popusta, kao da nije bila riječ o prijateljskoj utakmici. Hrvatska do prvog vodstva dolazi u 13. minuti kada Vesna Milanović – Litre zabija za 6:5 nakon sjajne asistencije Mirande Tatari.

U 17. minuti Hrvatska prvi put dolazi do 2 gola viška, 8:6, za 5 od tih 8 zaslužna je Maja Zebić koja je do tad iskoristila sve sedmerce. Španjolke su također iskoristile sve svoje kaznene udarce, a do tad su ih imale 5, i u 18. minuti poravnale na 8:8. Zanimljivo, od 16 golova postignutih do tad, čak 10 ih je bilo sa 7 metara.

U 21. minuti Anita Gaće golom s krila ponovno diže na +2, 10:8. Odlična akcija Hrvatske i gol Mirande Tatari iz cepelina za 11:9 unatoč igračici manje u tim trenucima, asistirala je Anita Gaće. U igru ulazi Lidija Horvat umjesto Tatari koja je prigodom cepelina dobila jači udarac. U 25. minuti Hrvatska ima +3, Anita Gaće zabija za 12:9 i zarađuje isključenje koje u 13:9 pretvara Maja Zebić i španjolski izbornik Jorge Duenas prisiljen je pozvati minutu odmora. No to nije pomoglo Španjolkama,

Lidija Horvat diže na 14:9. Do kraja prvog dijela po pogodak na svakoj strani za konačnih 15:10 nakon prvog poluvremena.

Drugi dio svojim prvim golom otvara Andrea Penezić za 16:10. Za razliku od prve utakmice, Španjolski izbornik ostavio je obranu 6-0 i početkom drugog dijela i Miranda Tatari u 34. minuti s dva uzastopna gola diže na visokih 18:10. Hrvatska je izgledala puno bolje i odlučnije nego u utorak, Španjolske golmanice nisu mogle obraniti gotovo ništa, i u 37. minuti i dalje je bilo 8 razlike 20:12.

Canjuga je promijenio krila, ušle su Dijana Jovetić i Nikica Pušić-Koroljević, a Duenas mijenja obranu u 5-1. Uslijedilo je razdoblje igre s nekoliko dobrih obrana Jelene Grubišić i Mihaele Ciobanu čije seriju prekida danas odlična Lidija Horvat svojim 4. golom za 22:14 u 42. minuti. Canjuga je potom dao prigodu Maidi Arslanagić, u obranu je ulazila Sonja Bašić, a Hrvatska je u 45. minuti i dalje imala visokih 23:16.

U 47. je 24:18, na gol Hrvatske dolazi Ivana Jelčić, a u 51. minuti nakon po 1 pogotka svakog od hrvatskih krila 26:19. Naše su djevojke danas izgledale puno bolje i visoku su prednost održale do kraja utakmice. U 56. minuti bilo je 28:22, a do kraja su prigodu dobile i prekobrojne za London, Marta Žderić i Žana Čović.

Španjolke su do kraja uspjele smanjiti na -4, završilo je s 30:26, puno bolje izdanje Hrvatske u posljednjoj pripremnoj utakmici uoči odlaska u London. Reprezentativke od sutra imaju 2 slobodna dana, a na Olimpijske igre putuju u ponedjeljak.

HRVATSKA – ŠPANJOLSKA 30:26 (15:10)

Novigrad, Gradska dvorana, gledatelja 300.
Suci: Matija Gubica i Boris Milošević (Hrvatska)

HRVATSKA: Grubišić 8 (8+0), Jelčić, Žderić, Tatari 5, Jovetić 1, Šerić, Gaće 4, Arslanagić 1, Pušić – Koroljević 2, Horvat 4, Elez, Penezić 2(1), Zebić 6(5), Milanović-Litre 3, Čović, Bašić 2
izbornik: Vladimir Canjuga
ŠPANJOLSKA: Gonzales 1 (1+0), Navarro 1 (1+0), Ciobanu 7 (7+0), Barno 1, Berenguer 9(6), Alberto 5(3), Bea. Fernandez , Cuadrado 3, Mangue 3, Aguilar 2, Alonso 3(2), Chavez, Pinedo, Beg. Fernandez, Amoros, Elorza
izbornik: Juan Carlos Solar

sedmerci: Hrvatska 7 (6), Španjolska 11 (10).
isključenja: Hrvatska 4′ (Penezić, Milanović-Litre), Španjolska 4′ (Bea. Fernandez, Mangue).

Dobro je znati

Prijatelji s povlasticama su posebna kategorija ljubavnika, evo koja pravila treba odrediti

Ovo je najvažniji dio. Dobar prijatelj je netko tko vas dobro poznaje i s kim možete biti iskreni, zato...