11.3 C

Hrvatske rukometašice bez borbe za medalju, Norveška ipak prejaka
H

Hrvatska je na Svjetskom prvenstvu u Brazilu završila svoj uspon, zaustavila ju je Norveška, reprezentacija europskih prvakinja, koje su i u susretu s Hrvaticama pokazale klasu više.

U utakmicu protiv Norveške u četvrtfinalu hrvatska izabrana vrsta Hrvatska je ušla bez tereta, ali, kasnije se pokazalo, nije sama dovoljno vjerovala da može postići nešto više.

Naše rukometašice u par su prilika bile na korak do dohvaćanja Norvežanki, no čim bi se približile, zaredale bi se tehničke greške, brzopleti šutevi i posljedične norveške kontre.

Nije međutim nikakva sramota izgubiti od Norveške, koja je ipak najbolja reprezentacija Europe, a naše će rukometašice dobiti priliku boriti se za plasman od petog do osmog mjesta u petak, protiv poraženog iz susreta Brazila i Španjolske.

U prvom poluvremenu dobar start, egal Hrvatice drže do trećeg gola, kad jeGrubišić već obranila tri šuta Norveške. Protivnice odmiču međutim na +3 (3:6), golovima Lunde, JohansenSulland, a zatim se Hrvatska vraća na svega gol zaostatka, nakon pogodaka GaćeTatari. No tada, s igračicom više, naša reprezentacija prima dva gola.

Bio je to znak izborniku Vladimiru Canjugi da pozove minutu odmora: “Morate držati ritam! Trebate zaobići Loke! Dugi napad ne znači i spor napad!”, glasno je zahtijevao od svojih djevojaka, koje su nakon toga zaigrale nešto bolje.

Malu razliku Norvežanke drže do osmog hrvatskog gola, a tada rade seriju od 1-6 i odmiču na 9:16. Hrvatice su svojim tehničkim pogreškama omogućile Norvežankama ono što im najbolje ide, a sjajna Loke je Hrvatsku ‘ubijala’ kontrama. No, zahvaljujući hrvatskoj seriji od tri gola, Lovrić, HorvatPušić-Koroljević, na odmor se ide s 12:16.

U drugom poluvremenu opet dobar start Hrvatske, smanjuju Canjugine rukometašice na 16:18 uz probuđenu Penezić. Na tom su 16. golu međutim Hrvatice i stale, Norvežanke ih redaju čak šest, a tek u 45. minuti Penezić postiže gol za 17:24.

Odgovor na to Norvežanke imaju, još tri gola, za +10 kod 17:27. U posljednjih šest minuta međutim hrvatske su rukometašice malo popravile obranu, zaredale četiri, pa dva gola i smanjile na 24:30. Posljednji pogodak, za ravnih -5, sa sedam metara je, već po sireni, postigla Pušić-Koroljević.

HRVATSKA – NORVEŠKA 25:30 (12:16)

SP rukomet za žene, četvrtfinale

BRAZIL, SAO PAOLO. Gledatelja 1300. Suci: Al Suwaidi, Bamutraf (Katar)

Hrvatska: Grubišić (9 obrana), Tatari 2, Jovetić, Šerić, Petković 3, Gaće 1, Pušić-Koroljević 2(1), Žderić, Horvat 3, Franić 3, Penezić 4, Jelčić (3 obrane), Lovrić 3, Zebić 2, Milanović-Litre, Ježić 2

Norveška: Grimsbo, Molid, Oftedal, Alsad 1, Loke 8, Nostvold 2, Breivang 3, Lunde-Borgersen 4, Johansen 2, Frafjord, Haraldsen (11 obrana), Sulland 4(2), Riegeluth 2, Snorroeggen 1, Kurtovic 2(1), Harrem 1

Sedmerci: Hrvatska 1/2, Norveška 3/3
Isključenja: Hrvatska 10 minuta, Norveška 10 minuta

Izvor: Sportnet, autor Ivana Strahija