14.9 C
Srijeda, 1. svibnja 2024.
prva hnl

Ivanovski zabio za prvu pobjedu Farmaceuta nakon tri mjeseca, Ivkovićevi dečki svladali Rudeš u gostima
I

Šesnaesto kolo Hrvatski Telekom Prve lige otvorili su Rudeš i Slaven Belupo. Farmaceuti su se uoči ovog susreta nalazili na sedmom mjestu ljestvice s 14 bodova, a gosti su bili na posljednjem desetom mjestu s 11 bodova, tako da je ova utakmica bila susret momčadi donjeg dijela ljestvice.

Hladno vrijeme i kiša u prvom poluvremenu nisu pogodovali nijednoj momčadi. Veći posjed imao je Rudeš, ali ipak su poveli Farmaceuti. Nakon jednog prekida, ubačenu loptu pospremio je Nikola Katić u 42. minuti za vodstvo Slavena u Zagrebu 0-1. Igrači su bili usporeni cijelo prvo poluvrijeme, pretpostavlja se zbog vremena. Prestankom kiše i novim trenerovim uputama, kako Belupa tako i Rudeša, obje ekipe su živnule i počele igrati nogomet vrijedan Prve HNL.

Kako se krenulo u drugo poluvrijeme, Rudeš je izjednačio. Probili su domaći bok, ubacili centaršut, a u srcu golmanovog prostora najbolje se snašao Budimir i izjednačio na 1-1. Bila je to 47. minuta. Neriješen rezultat nije dugo trajao, već u 53. minuti Mirko Ivanovski pronalazi staru formu za 1-2. Udarac prema vratima Rudeša domaći igrač je nakratko blokirao, a odbijenu loptu u gol pospremio je najbolji strijelac Slavena ove sezone, Mirko Ivanovski.

Bacili su Zagrepčani sve karte u napad, što je otvorilo prostor Slavenu. Rudeš je napravio sve tri promjene, uveo je napadače, ali Slaven Belupo uspješno je odolijevao napadima i upisao prvu pobjedu nakon 5. kolovoza i pobjede protiv Cibalije!

RUDEŠ: Condrić, Kamenar, Mesarić, Barbarić, Turčin, Pavić, Vuco, Entrena, Budimir, Anotnio Cristian, Segado, još su igrali: Havojić, Perić i Svraka.
TRENER: Inaki Alonso

SLAVEN BELUPO: Marković – Musa, Međimorec, Katić – Vrljičak, Vidović, Bouadla, Rebernik – Trebotić – Pejić, Ivanovski, još su igrali: Bogojević, Purić, Kendeš.
TRENER: Tomislav Ivković