12.1 C
Subota, 18. svibnja 2024.

Izvrstan otpor koprivničkih košarkaša u Ivancu
I

Košarkaši Koprivnice su na teško gostovanje u Ivanec otišli bez četiri nositelja igre – Regine, Mlinarića, Sikavice i Androlića.

Očekivalo se da će domaćini imati lagani posao i ostvariti uvjerljivu pobjedu. Međutim, Koprivničanci su u Ivancu odigrali jednu od svojih najboljih partija i utakmicu do samog kraja držali u neizvjesnosti.

Standardno opasnim bekovima u ekipi Koprivnice Kapusti i Matoiću izvrsnom igrom su se pridružili centri Sabol i Hrandek, a zapaženu ulogu su odigrali Klačinski i Kozulić, dok treći centar Koprivničanaca Njemeček zbog bolesti nije mogao dati svoj maksimum, mada je dao u takvoj situaciji sve od sebe.

Na početku utakmice izgledalo je da će domaća ekipa doći do lagane pobjede. Prvu četvrtinu završili su uvjerljivim vodstvom 33:17. Međutim, u drugoj četvrtini Matoić i Kapusta počinju svoj šou, poneseni takvom igrom razigravaju se i centri Koprivnice Hrandek i Sabol, i začas se razlika u koševima otopila na minimum.

Takva igra uz minimalno vodstvo domaće ekipe traje do pet minuta prije kraja utakmice, kada efikasni centri Koprivnice ispadaju iz igre zbog po pet sumnjivih osobnih grešaka, a pri kraju utakmice petu osobnu dobiva i izvrsni Kapusta. Domaćin tada u zadnje dvije minute utakmice osigurava pobjedu s 12 koševa razlike.

Kod Koprivnice 24 koša postigao je Matoić, 22 Koša Kapusta, 18 koševa Hrandek i 14 Koševa Sabol. U ekipi Ivančice najefikasniji s 21 košem Bušić, Morović 17 koševa i Rozman 16 koševa.

IVANČICA – KOPRIVNICA 99:87

KOPRIVNICA: Matoić 24, Kožulić 2, Njemeček 2, Šimunović, Horvat, Kapusta 22, Hrandek 18, Klačinski 5, Grbeš, Sabol 14. TRENER: Boris Kapusta.

Umjetnik i tribun

[eTV] Avangardni umjetnik i osobenjak Korošec: Ljudi su bez glava, vesele se i feštaju, a mi tonemo

Sretan (77) rođendan našem osebujnom umjetniku i boemu, pučkom tribunu i pomalo filozofu, Koprivničancu Željku Korošecu! Gotovo da i...