21.8 C
Nedjelja, 5. svibnja 2024.
FARMACEUTI S(P)RETNO UZELI BOD U VELIKOJ GORICI

Je li Moniz bodom u Gorici kupio novu “dozu” strpljenja Uprave ili je konačno došlo vrijeme da mu se kaže pa-pa?
J

Jutro je uvijek pametnije od večeri pa će se o statusu Ricarda Moniza vjerojatno raspravljati hladne glave, iako bi ga jedna struja Uprave rado smijenila i prije gostovanja kod Gorice

Slaven Belupo u novom kolu Supersport HNL-a ipak nije iskoristio uzdrmanost Gorice koja je nenadano ostala bez trenera Željka Sopića i na kraju Farmaceuti mogu biti itekako zadovoljni s remijem 2:2 jer su dvaput bili u rezultatskom zaostatku, a i uspjeli su u novom blijedom izdanju jedine dvije stopostotne prilike pretvoriti u golove.

S bodom u Velikoj Gorici najvjerojatnije je trener Ricardo Moniz kupio novu “dozu” strpljenja Uprave u pritisku pojedinaca da ga se smjeni, no i ogled protiv Gorice pokazao je da se nikako ne snalazi u HNL-u i da nije dugoročno rješenje koje može iz tankog igračkog kadra što se kvalitete tiče izvući maksimum.

Možda je, za dobrobit momčadi, vrijeme da mu Uprava kaže pa-pa, no jutro je uvijek pametnije od večeri pa će se o njegovom statusu vjerojatno raspravljati hladne glave, iako bi ga jedna struja Uprave rado smijenila i prije gostovanja kod Gorice.

U prvih pola sata na terenu je vladala prava uspavanka, a svakako treba izdvojiti 20. minutu u kojoj se nakon skoka s Krizmanićem teško ozlijedio napadač Farmaceuta Ortiz kojeg je odvezla Hitna pomoć. Ortiz je dobio nezgodan udarac u glavu, ali je cijelo vrijeme bio pri svijesti pa se nadamo da se ipak ne radi o nikakvoj ozbiljnoj ozljedi.

Jedina prava prijetnja Slavenaša u prvom dijelu bio je pokušaj Hoxhe da prizemnim ubačajem pronađe Crnca, ali je domaći vratar pročitao njegovu namjeru i otklonio opasnost. Odmah je sijevnuo brzi protuudar Gorice u kojem se Ndockyt prošetao kroz obranu Belupa i idealno uposlio Vujnovića, no srećom domaći napadač je loše zahvatio loptu pa Sušak nije imao težak posao. I kad se već činilo da će prvo poluvrijeme završiti bez golova u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Ndockyt je opalio s 25 metara i pogodio donji desni kut za vodstvo Gorice.

Farmaceuti su se odmah na početku nastavka vratili u susret. Mioč je izveo udarac iz kuta, a Agbekpornu je njegov ubačaj glavom proslijedio do Hoxhe kojem nije bilo teško zabiti za 1:1. No, već u idućem napadu Gorice obrana Slavenaša pokazala je koliko je šuplja i kako se lako može izigrati. Dubinska lopta prošla je do Vujnovića koji je na sebe navukao oba stopera gostiju te pričekao da dotrči Ndockyt koji je bio sam poput duha i s lakoćom s 12 metara zatresao mrežu za novo vodstvo Gorice.

Sreća, koja je veliki saveznik Moniza u ovoj sezoni, opet mu se osmjehnula u 55. minuti i Farmceuti su brzinski izjednačili na 2:2. Očajan ubačaj Boseca Krizmanić je poput početnika spustio na nogu Mioču koji je neometan s vrha šesnaesterca bio neumoljiv za 2:2. I u 73. minuti sreća je pomazila Belupo kad je Vujnovićev pokušaj iz okreta s deset metara zaustavila vratnica.

Imali su i Farmaceuti priliku za trobod i to u 75. minuti, no pokušaj Mioča glavom sa sedam metara završio je bloku. U samoj završnici obje momčadi su bile oprezne jer im je glavni cilj bio ostati neporažen pa pravih uzbuđenja, kao i u samom uvodu susreta, nije bilo, a svakako, kad se sve zbroji, Farmaceuti mogu biti puno zadovoljniji podjelom bodova.

GORICA – SLAVEN BELUPO 2:2 (1:0)

STRIJELCI: 1:0 Ndockyt (45+4), 1:1 Hoxha (50), 2:1 Ndockyt (52), 2:2 Mioč (55).

GORICA (4-2-3-1): Banić – Raspopović, Maloča, Krizmanić, Štiglec – Munksgaard (od 46. Majstorović), Pršir (od 77. Soldo) – Mrzljak (od 86. Jurić), Ndockyt, Mitrović (od 82. Kapulica) – Vujnović. TRENER: Mujdža.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Hlevnjak, Štefulj, Račić, Bosec – Agbekpornu (od 70. Marina), Međimorec (od 79. Boras) – Hoxha, Mioč, Crnac – Ortiz (od 23. Šakota). TRENER: Moniz.