5.7 C

Kadeti i juniori Farmaceuta napunili mrežu Splita

Za razliku od svojih starijih kolega iz prve momčadi, mladi nogometaši Slavena Belupa odlično su otvorili proljetni dio sezone.

U nedjelju su na umjetnoj travi koprivničkog stadiona ostvarili uvjerljive pobjede nad vršnjacima iz Splita.

Kadeti su u zanimljivoj utakmici slavili sa 4:2. Za vodstvo je iz neposredne blizine pogodio Pejković iz gužve koja je nastala nakon kornera Arapa i ubačaja Tkalčića.

U 38. minuti Pejković je izborio jedanaesterac nakon što ga je srušio splitski vratar, a s bijele točke siguran realizator bio je Marić, koji se kadetima Slavena priključio ove zime iz Dinama.

U nastavku su gosti iskoristili pad koncentracije u obrani Slavena i u četiri minute stigli do izjednačenja.

Međutim, nakon igranja rukom jednog od igrača Splita u 73. minuti Jambor je iz jedanaesterca pogodio za novo vodstvo, a konačnih 4:2 postavio je pričuvni igrač Novačić na asistenciju Arapa.

Juniori Slavena Belupa pružili su odličnu partiju te su bili uvjerljivo bolji od svojih suparnika, a mogli su postići i višu pobjedu.

Prvi pogodak pao je nakon pola sata igre, kad je Bukovac iskoristio dodavanje Abramovića i s ruba kaznenog prostora precizno pogodio donji lijevi kut.

Sjajan je bio potez najboljeg pojedinca utakmice Juraja Maretića, koji je u 33. minuti nakon ubačaja Abramovića petom u skoku matirao čuvara mreže svog bivšeg kluba.

Isti igrač pogodio je još jednom u završnici prvog poluvremena, ovaj put glavom nakon ubačaja Dominića s desne strane.

U 62. minuti strijelac je bio i Čanađija, koji je u drugom dijelu zamijenio Bukovca, a asistirao mu je Maretić.

PRVA HNL ZA KADETE, 17. KOLO

SLAVEN BELUPO – SPLIT 4:2 (2:0)

120226-sb-st_kadetiKOPRIVNICA – Gradski stadion, teren s umjetnom travom. Gledatelja 50. Sudac: Kristijan Sminderovac (Koprivnica).

SLAVEN BELUPO: Kemenović, L. Sminderovac, Međimorec, Gogić, Hajdarović, Oštrek (od 82. Blašković), Marić, Tkalčić (od 46. Jambor), Dankić (od 67. Srbljinović), Pejković (od 77. Novačić), Arap. TRENER: Ivica Sertić.

SPLIT: Kafadar, Šarić, Šalinović, Baran, Čikato (od 41. Milat), B. Galić, Sršen, Marčić (od 48. Jukić), Marasović (od 41. Biskupović), Vojković, M. Galić (od 55. Batinić). TRENER: Zvonimir Tomić.

STRIJELCI: 1:0 Pejković (28), 2:0 Marić (39 – 11 m), 2:1 Batinić (61), 2:2 Šalinović (66), 3:2 Jambor (72 – 11 m), 4:2 Novačić (80).

IGRAČ UTAKMICE: David Arap (Slaven Belupo).

PRVA HNL ZA JUNIORE, 17. KOLO

SLAVEN BELUPO – SPLIT 4:0 (3:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion, teren s umjetnom travom. Gledatelja 50. Sudac: Igor Franolić (Ludbreg).

SLAVEN BELUPO: Zdelar, Dominić, Majtanić, Grabar, Deković, Brlek (od 82. Živčec), Mičunović, Drvarić (od 65. Lee), Bukovac (od 46. Čanađija), Abramović, Maretić. TRENER: Josip Omrčen-Čeko.

SPLIT: Kirevski, Burić (od 70. Pralas), Štimac, Franić (od 63. Pavić), Juretić, Tokić (od 78. Mioč), Božina (od 46. Pervan), Perković (od 46. Zebić), Balić, Radalj, Bilić. TRENER: Ivan Matić.

STRIJELCI: 1:0 Bukovac (30), 2:0 Maretić (34), 3:0 Maretić (45), 4:0 Čanađija (61).

IGRAČ UTAKMICE: Juraj Maretić (Slaven Belupo).

TABLICA Prve HNL – KADETI – nakon 17. kola (2011./2012.)