20.4 C
Subota, 4. svibnja 2024.
VELIKA POBJEDA

Kakvo izdanje Slavena na Rujevici! Farmaceuti s četiri komada zaledili Riječane i treći put zaredom slavili na njihovom travnjaku

Slavenaši su dobro zatvorili prilaze svom golu te su strpljivo čekali svoje prilike, a to je bio pravi recept da Riječanima nanesu prvi ovosezonski poraz na Rujevici

Slaven Belupu očito dobro leži Rujevica jer su Farmaceuti ponovno priredili iznenađenje na gostovanju kod Rijeke koju su teći put zaredom pobijedili na njihovom travnjaku. Momčad Roya Ferenčine djelovala je besprijekorno i odigrala možda i najboljih 90 minuta u ovoj sezoni te zasluženo odnijela veliku pobjedu s Rujevice, 2:4.

Slavenaši su dobro zatvorili prilaze svom golu te su strpljivo čekali svoje prilike, a to je bio pravi recept da Riječanima nanesu prvi ovosezonski poraz na Rujevici i udalje ih od borbe za sam vrh prvenstvene ljestvice. Sve četiri stopostotne prilike Slaven je pretvorio u golove pa je na kraju dobro ponizio Riječane.

Farmaceuti su defenzivno odlično odigrali prvo poluvrijeme u kojem su Rijeku, koja u ovoj sezoni prednjači po broju udaraca prema protivničkim vratima, limitirali na samo jednu stopostotnu priliku. Tu priliku Riječani su imali odmah u uvodu, u trećoj minuti, kad je Pjaca u mat poziciju izbacio Fruka koji je iskosa sa sedam metara bio neprecizan.

Da bi mogli šokirati Rujevicu Slavenaši su najavili u 17. minuti. Raspoloženi Hoxha promiješao je domaću obranu i poslao idealnu povratnu loptu za Libera, ali je on krivo zamahnuo i propala je vrlo dobra prilika Slavena.

I kad se već činilo da će se na predah otići s 0:0, momčad Roya Ferenčine u drugoj minuti sudačke nadoknade zaledila je Rujevicu. Ponovno je Hoxha pobjegao svom čuvaru, a njegov ubačaj Štrkalj je spustio za Mioča, a tad se malo i sreća osmjehnula Farmaceutima jer se njegov udarac pretvorio u asistenciju za Štrkalja koji je je neometan s 12 metara zatresao mrežu Labrovića za 0:1.

U drugom poluvremenu očekivano su Farmaceuti prepustili posjed lopte Rijeci, ali su i dalje u obrani djelovali besprijekorno pa je domaćin teško probijao blokove Slavena. Najbolje prilike za izjednačenje Riječani su imali u 54. i 67. minuti, ali je Sušak bravuroznim reakcijama skinuo pokušaje Pašalića i Fruka.

I onda je u 70. minuti momčad Roya Ferenčine u tri poteza došla do gola za potvrdu treće uzastopne pobjede na Rujevici. Sušak je ispucao loptu koju je Štrkalj majstorski proslijedio do Mioča, a on je izbio sam pred Labrovića i hladnokrvno ga nadmudrio za 0:2. Novi šok za Riječane uslijedio je u 77. minuti u kojoj je Bosec uposlio Caimacova, a on se sjurio u kazneni prostor i s lakoćom iskosa s pet metara povisio na 0:3.

Jedini blijedi trenutak u igri Farmaceuta bila je 79. minuta u kojoj je Međimorec krivo procijenio let lopte nakon ubačaja Hodže, a taj poklon iskoristio je Ivanović koji je smanjio na 1:3. U 85. minuti sijevnula je nova kontra Farmaceuta koju je Hoxha pretvorio u 1:4. Nakon toga uslijedila je mala opuštenost Slavenaša pa je u 89. minuti Obregon zabio za konačnih 2:4.

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 2:4 (0:1)

STRIJELCI: 0:1 Štrkalj (45+2), 0:2 Mioč (70), 0:3 Caimacov (77), 1:3 Ivanović (79), 1:4 Hoxha (85), 2:4 Obregon (89).

RIJEKA (4-2-3-1): Labrović – Veiga (od 65. Obregon), Dilaver, Mitrović, Čabraja (od 57. Radeljić) – Hodža, Banda (od 57. Petrović) – Pašalić, Fruk, Pjaca (od 65. Grgić) – Ivanović. TRENER: Sopić.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Pllana (od 67. Bosec), Boras, Međimorec, Štefulj – Lepinjica, Agbekpornu – Liber (od 60. Caimacov), Mioč, Hoxha (od 90. Hlevnjak) – Štrkalj (od 90. Šakota). TRENER: Ferenčina.