9.9 C
Nedjelja, 28. travnja 2024.
Memorijalni turnir Jakupić-Kardoš

FOTO Koprivnica izvela dramatičan preokret i osvojila turnir u Miklinovcu

Sminderovac, Jambrušić i Lopatnik zabili su u drugom poluvremenu i donijeli Koprivnici trofej.

Ovogodišnje izdanje Memorijalnog turnira Jakupić-Kardoš, odigranog u Miklinovcu, dobilo je svog pobjednika, ekipu Koprivnice, nakon što su danas odigrane utakmice za treće mjesto i finale.

Finalna utakmica igrala se između Koprivnice i Borca iz Imbriovca.

Borac je od početka utakmice krenuo hrabro i napadački i nije dozvolio Koprivnici da im ozbiljnije zaprijeti. Vrkić je doveo Borac do vodstva pogotkom u 10. minuti. U 26 minuti na 2:0 povisio je Pjetri iz jedanaesterca.
Koprivnica je uzvratila u nekoliko navrata, ali je Tizaj to sigurno zaustavljao.

U nastavku utakmice Koprivnica je krenula odlučnije i smanjila na 2:1 preko Jambrušića u 60. minuti. Postignuti pogodak je motivirao Koprivnicu koja je nastavila napadati i u 68. minuti došla do zasluženog izjednačenja. Izjednačujući pogodak za 2:2 postigao je Sminderovac. U 84. minuti Koprivnica je preokrenula na 3:2 pogotkom Lopatnika i preuzela vodstvo te na kraju zasluženo pobijedila.

U utakmici za treće mjesto sastali su se Tehničar i Miklinovec. Tehničar je od početka krenuo napadački i već nakon 12 minuta poveo 2:0 pogocima Lovreka i Belovarija. Na 3:0 povisio je Kosir u 20. minuti. Vodstvo Tehničara u 27. minuti smanjuje Šarlija na 3:1. Prije završetka prvog poluvremena Tehničar je povisio na 5:1 preko Mileka u 37. i Kosira u 45. minuti.

U drugom poluvremenu zbog brojnih izmjena u obje ekipe tempo utakmice je pao. Za Tehničar je 3 pogotka postigao Vađunec i jedan Markušić, a za Miklinovec Šarlija. Susret je završio vaterpolskim rezultatom 9:2.

Najboljim igračem turnira proglašen je Patrik Lopatnik iz Koprivnice, najbolji strijelac je Ivan Vađunec iz Tehničara Cvetkovca, kome je bolji plasman momčadi donio prednost pred Šarlijom iz Miklinovca, a najboljim golmanom proglašen je Luka Tizaj iz Borca.