Utorak, 21. svibnja 2024.
Rukomet

Koprivničancima srebro u Varaždinu
K

Rukometaši Koprivnice-Hangar 18, dječaci rođeni 2002. i mlađi, odnosno 2004. i mlađi, nastupili su prošlog vikenda na Petom memorijalnom rukometnom turniru ‘Krešimir Petanjek’ u Varaždinu.

U konkurenciji 16 ekipa, momčad igrača rođenih 2002. i mlađih ostvarila je plasman od sedmog do devetog mjesta, dok su u kategoriji dvije godine mlađih igrača Koprivničanci natjecanje završili na drugoj poziciji.

RK Koprivnica-Hangar18 // Foto: RK Koprivnica

Stariji dječaci grupnu fazu turnira završili su s dvije pobjede, 14:12 protiv Preloga te 12:11 protiv banjalučkog Borca, i jednim porazom. Bolji je rezultatom 14:10 bio domaći Varaždin. U utakmici četvrtine finala Koprivničanci su teško poraženi od momčadi Karlovca, 20:6, a u susretu za konačni plasman uspješniji je s 12:9 bio Bjelovar.

Rukometaši rođeni 2004. i mlađi grupni dio završili su jednakim omjerom kao i njihovi stariji kolege. U prvom susretu rezultatom 16:5 nadvisili su Đakovo, dok je 10:6 bilo dovoljno za slavlje protiv Ludbrega. Jedini poraz, rezultatom 12:8, nanijela im je momčad Karlovca.

Vjekoslav Evačić, najbolji igrač turnira // Foto: RK Koprivnica

Susret četvrtine finala protiv Preloga rezultatom 14:10 pripao je Koprivničancima, a u polufinalu dočekao ih je domaćin Varaždin. Bez većih problema, pobjedom 11:5 ostvaren je plasman u finale gdje je nakon izvođenja sedmeraca uspješnija bila Valpovka. Utakmica je završila rezultatom 8:8, a nakon sedmeraca 12:11 u korist Valpovčana. Koprivnički rukometaš Vjekoslav Evačić proglašen je najboljim igračem turnira.

Modni kutak

Prelijepa djevojka zaraznog osmijeha odlično isfurala legendarni predmet koji će biti hit ovog ljeta

Zaraznim osmijehom ova nas je prelijepa djevojka koja je prošetala koprivničkim trgom jednostavno "kupila". I ne samo time, odjevni...