Petak, 26. travnja 2024.
Četiri turnira za kraj

Koprivnički šahisti vrlo dobrim rezultatima završili godinu
K

Koprivnički šah zaključio je vrlo uspješnu godinu u kojoj je ŠŠK Podravka ostvario plasman u elitnu I.A ligu, čime je Koprivnica dobila još jednog prvoligaša.

Najmlađi koprivnički šahisti ovog vikenda sudjelovali su tri natjecanja, a seniori na memorijalu u Đurđevcu.

Na državnom prvenstvu u šahu do 8 godina koje je održano u Zadru koprivnički šahist  Sven Džendžo završio je na diobi 5. do 7. mjesta sa osvojenih 6 bodova (6 pobjeda i 3 poraza).  Prema dodatnim kriterijima  osvojio je sedmo mjesto u konkurenciji 37 natjecatelja.

Sven Horčička nastupio je na jakom kadetskom turniru do 12 godina u Zagrebu gdje je na kraju završio na četvrtom mjestu od ukupno 49 natjecatelja.

Uspješan vikend završio je Emanuel Bunić koji je osvojio kadetski turnir do 10 godina u Sesvetskom Kraljevcu sa stopostotnim učinkom. Kao nagradu osvojio je elektronski šahovski sat.

Sva trojica šahista veliki su prijatelji i učenici 3.B razreda u OŠ A. N. Gostovinski kod učiteljice Sanje Brkić. Iako šah nije popularan kao nogomet ili rukomet iz ovog razreda čak četvero učenika aktivno igra šah u klubu.

Osim kadeta, u Đurđevcu je održan brzopotezni seniorski turnir po nazivom IV. memorijal Petra Careka na kojem su nastupila 72 igrača. Matija Ostović, član Šahovskog športskog kluba Podravka zauzeo je odlično četvrto mjesto.

Ovim rezultatima koprivnički šah zaključuje vrlo uspješnu godinu u kojoj je ŠŠK Podravka ostvario plasman u elitnu I.A ligu, čime je Koprivnica dobila još jednog prvoligaša.