3.5 C

Koprivničke rukometašice bolje od Feherep Alcoe

081228-cornexi-mU pripremnoj utakmici u mađarskom Székesfehérváru Podravka Vegeta pobijedila je domaćina Feherep Alcou s 35-33 (17-19) u utakmici koja je bila dobra i uzbudljiva, i u kojoj je Podravka Vegeta pokazala da i nakon određenog pada zna strpljivo dostizati i prestizati suparnice. Sasvim suprotno od viđenog dan ranije na utakmici s budimpeštanskim FTC-om.
Podravka Vegeta počela je dobro i dobro se držala, iako je nekoliko grešaka u napadu donijelo prednost Ferherep Alcoi, pa je od početnih 0-3 za Podravku u 6 minuti došlo do izjednačenja na 6-6. Od 16. minute na gol je stala Ungureanu da se vidi je li prizdravila i kakve su njene mogućnosti za susret Lige prvakinja s Larvikom. Bila je na golu do 45. minute i obranila dvije lopte.
Mora se utvrditi da su mađarske sutkinje sudile skandalozno. Previđale su sedmerce, kornere Podravke, nisu sudile probijanja i korake domaćih, a u na kraju 1. poluvremena isključile su Maju Zebić na 2 minute, a bila je povlačena za dres, pa je reagirala. Na prigovor su joj dodale još dvije minute, pa se trener Zovko doslovice razbjesnio na takvo suđenje u prijateljskoj utakmici. Odmah na početku 2. poluvremena isključena je i Šerić, pa je Podravka igrala sa samo četiri igračice u polju.
Zovko je zaradio i opomenu. Onda su stvari došle na svoje mjesto, jer su sutkinje počele suditi normalno, Podravka je povela u 41. minuti (22-23), a onda su Todorovska i Penezić, Kožnjak i Lovrak, Franić iz sedmeraca, dovele stvari na pravo mjesto i u zadnjoj minuti sedmercem Franiić i golom Lovrak pobijedile s dva gola razlike i napustile parket s dobrim dojmom. Važno je znati da mogu, jer već u subotu u Koprivnici suparnik je Larvik.

FEHEREP ALCOA – PODRAVKA VEGETA 33-35 (19-17)
SZÉKESFEHÉRVÁR – Dvorana Köfém. Gledatelja: Sutkinje: Katalin Pch i Mária Vágvöloyi (obje Mađarska).
FEHEREP ALCOA: Đerić (4+0), Szikora (11+0); Bizik, Trishchuk 8(2), Zsigmond, Vaslari 7, Lévai 1, Emberovics 1, Nikolić, Kaszás, Szegedi 2. Kamper 4, Vijanuite 3, Siti 7(1). TRENER: Lászlo Sótonyi.
PODRAVKA VEGETA: Ungureanu (2+0), Jelčić (8+0); Kožnjak 2, Đokić, Todorovska 7, Lovrak 2, Zebić 4, Gaće 1, Franić 7(4), Šerić, Pasičnik 2(1), Bulath 2, Penezić 7. TRENER: Zdravko Zovko.
SEDMERCI: Feherep Alcoa 3(3), Podravka Vegeta 5(5).
ISKLJUČENJA: Feherep Alcoa 6 minuta (Emberovics, Kamper i Vijunaite po 2), Podravka Vegeta 10 minuta (Zebić i Šerić po 4, Gaće 2).
IGRAČICA UTAKMICE: Natalija Todorovska (Podravka Vegeta).