20.7 C
EPILOG TEKME U GLOGOVCU

Krešimir Kolarić se pokušao obračunati sa sucem Molvarcom, sad će se tri mjeseca „hladiti“ od nogometa

Derbi začelja Prve županijske lige u kojem je Rudar na svom terenu u Glogovcu pobijedio Lipu iz Hlebina 2:1 zadao je najviše posla disciplinskom sucu Bruni Grošiću. Zbog incidenta u 67. minuti disciplinski sudac posegnuo je i za rigoroznom kaznom prema kojoj se Krešimiru Kolariću, igraču Lipe zabranjuje igranje od čak tri mjeseca.

Razlog takvoj kazni je činjenica da je Krešimir Kolarić odrađivao kaznu zbog kartona, a na spornom derbiju je u toj 67. minuti kao gledatelj utrčao u teren s namjerom da se obračuna sa sucem Ivanom Molvarcom. Fizički sukob spriječili su redari, što je dobro ispalo i za Kolarića jer da je kojim slučajem „potegnuo“ Molvarca njegova „hlađenje“ od nogometa bi zasigurno bilo puno duže.

U toj spornoj 67. minuti Hlebinčani su tražili najstrožu kaznu, a sudac Molvarec je procijenio da je bio prekršaj u napadu. Prvo ga je verbalno napao trener Lipe Mario Kiš, a dok je trajao njegov ispad u teren je utrčao Krešimir Kolarić s ciljem da nasrne na Molvarca. Srećom, redarska služba je predvidjela namjeru Kolarića pa do fizičkog obračuna nije došlo.

Naravno da je trener Mario Kiš zbog svog ponašanja isključen, a on je dobio kaznu od dvije utakmice. Hlebinčanima su živci popustili i u 85. minuti kad je u gol prilici prekršaj napravio Toni Galinec pa je i on dobio crveni karton. To je, pak, izazvalo revolt Matea Ritoše, koji je, poput trenera u 67. minuti, vrijeđao suca. I on je dobio crveni karton te će također pauzirati dvije utakmice.

Neslužbeno smo doznali i da je nakraju sucima bilo potrebno deset minuta da sigurno dođu u svlačionicu, a dobro su prošli zahvaljujući domaćoj redarskoj službi koja se pobrinula da ih uzavreli Hlebinčani ne napadnu.

U sudačkim krugovima, kako doznajemo, susreti Lipe su najnepoželjniji upravo zbog temperamenta Hlebinčana i sve više sudaca odbija dijeliti pravdu na njihovim ogledima. Nakon incidenta u Glogovcu ta će se tradicija očito nastaviti.

U Zatvoru je

UŽAS Divljak (62) na cesti premlatio brata (73) i bacio ga u kanal

Zbog divljačkog napada na vlastitog brata Općinsko državno odvjetništvo u Varaždinu provelo je prvo ispitivanje 62-godišnjaka i odredilo mu...