22.9 C
Petak, 10. svibnja 2024.
24. put u povijesti hrvatske

KUP JE NAŠ Pjeva se i slavi u Poreču, podravkašice ‘kantu’ vratile u Koprivnicu i tako barem malo spasile sezonu

Mrđen je svoj posao napravio. Otkad je krajem prošle godine sjeo na klupu, u domaćim natjecanjima upisao je sve pobjede. Dvaput je svladao Lokomotivu, uzeo pehar i sa stilom će otići na kraju sezone

Lokomotiva će, kako stvari stoje, Podravki uzeti prvenstvo, no zato su podravkašice danas njima preotele kup i vratile ga u svoje vitrine. Naime, u finalu protiv Bjelovara, upravo odigranom u Poreču, Podravka je slavila 33:20 (16:11) i tako po 24. put od samostalnosti Hrvatske osvojila ovaj trofej.

Možemo reći da je današnja utakmica protiv Bjelovara bilo rutinsko odrađivanje posla, jer su koprivničke rukometašice zahtjevniji posao odradile prije dva dana, kada su u izravnom okršaju svladale najveće rivalke iz Zagreba. Bilo je to, s pravom možemo reći, finale prije finala i znalo se unaprijed da će pobjednik tog dvoboja podići pehar visoko u zrak. Naravno, ne podcjenjujući Bjelovar, koji je u polufinalu s 10 golova razlike svladao Zrinski i koji je na prvenstvenoj ljestvici visoko u poretku, ali je realnost takva da su Podravka i Lokomotiva, jednostavno, nekoliko koplja iznad svih ostalih.

Nezaustavljiva Vukojević i stopostotna Šenvald

Bjelovarčanke su toga svjesne, no to ne znači da su u današnji susret ušle s bijelom zastavom. Dale su sve do sebe, no Podravka je kvalitetnija i to se jasno vidjelo. Mrđenove cure od prve minute su ozbiljno ušle u utakmicu i već u trećoj minuti imale 3:0. Zabijele su Šenvald (x2) i Mugoša. Upravo ta razlika od tri gola bila je i najčešća kroz prvih 30 minuta. Tu i tamo Bjelovarčanke su došle i na minus dva, i to ponajviše zahvaljujući Leji Vukojević, za koju Mrđenova obrana nije imala rješenja.

Zvuči pomalo nevjerojatno, ali od 11 golova Bjelovara u prvih pola sata, devet je bilo njezinih ruku djelo. Ipak, to je bilo nedovoljno. Podravka je u posljednjih pet minuta prvog poluvremena dodala gas i otišla na plus pet tako da je na semaforu pisalo 16:11. Posebno je razigrana bila Sara Šenvald s pet pogodaka iz isto toliko pokušaja, a tri je dodala Mugoša.

Ako je i bilo kakvih nedoumica, koprivničke rukometašice riješile su ih odmah na startu drugog poluvremena. S tri nova gola otišle su na plus osam i tu prednost nisu više ispuštale. Štoviše, još je rasla, iako je Mrđen puno rotirao i priliku za igru dao svim igračicama. Sve su se, osim Pavković i vratarki i upisale među strijelce.

Šenvald je sa šest golova ostala najefikasnije, no sve su bile odlične i svima treba čestitati. Podravka je uvjerljivo stigla do kupa, konačan rezultat bio je 33:20.

Mrđen je svoj posao korektno odradio

S ovom pobjedom i osvajanjem pehara, sezona je barem malo spašena. Kako smo na početku napisali, prvenstvo će gotovo sigurno put Zagreba, europska sezona bila je za zaborav, tijekom sezone bilo je dosta odlazaka i dolazaka, tako da su se danas vidale rane. Uspješno su zacijeljene, trofej je osvojen i vrijeme je za slavlje. Ali kratkotrajno, jer puno posla je pred svima u klubu. Čeka nas vruće ljeto, nova, vrlo mlada ekipa, na čelu s novim trenerom.

Mrđen je svoj posao napravio. Otkad je krajem prošle godine sjeo na klupu, u domaćim natjecanjima upisao je sve pobjede. Dvaput je svladao Lokomotivu, uzeo pehar i sa stilom će otići na kraju sezone. Kakva je njegova sudbina još se ne zna, ali svi se nadaju da će ostati na jednoj od funkcija u klubu…

Uzbudljivo do kraja

[ČETVRTA NL] Pred nama su dva podravska derbija! El Classico u Molvama, Tehničar mora dobiti Ferdinand!

Ovog vikenda očekuju nas utakmice 23. kola Četvrte nogometne lige Bjelovar-Koprivnica-Virovitica. Pet utakmica igra se u subotu s početkom...