7.6 C

Slaven Belupo i Šibenik podijelili bodove

100306-rogulj-mU Koprivnici je odigrana utakmica 19. kola T-Com Prve HNL između Slavena Belupa i Šibenika. Za obje momčadi utakmica bila je važna zbog borbe za plasman u Europu,a na kraju je završila podjelom bodova, rezultatom 2:2.

Na tribini koprivničkog stadiona skupilo se manje gledatelja nego što ih je u prosjeku bilo u jesenskom dijelu sezone.

Trener domaćih Zlatko Dalić napravio je značajne promjene u sastavu u odnosu na utakmicu s Hajdukom u Splitu te je uveo čak šestoricu novih igrača. S druge strane, trener Šibenika Branko Karačić u početni sastav postavio je svoje najbolje igrače.

Slaven je bolje krenuo u utakmicu. U 4. minuti Delić je ubacio za Tepurića, koji glavom tuče pored gola. U 5. minuti Papa je imao priliku tuči iz prve nakon ubačaja Delića, ali je petljao i prilika je propala. U 7. minuti Alispahić je ubacio u kazneni prostor domaćih, no Zec je zakasnio.

100306-sibenik-mŠafarić je u 11. minuti opasno zaprijetio iz slobodnog udarca sa 35 metara, Blažević je odbio loptu. Minutu kasnije Bačelić-Grgić je tukao s pet metara, no Pelin je uspio izbaciti loptu u korner.

Šibenik je poveo u 19. minuti. Tepurić je izgubio loptu na svojoj polovici, Bačelić-Grgić je pronašao Mehmeda Alispahića, koji je udarcem s 20 metara po sredini gola matirao vratara Pelina, čija je loša reakcija itekako pridonijela vodstvu gostiju.

Slaven je nastojao izjednačiti, odličnu je priliku imao Mujanović u 39. minuti, tukao je “škaricama”, ali je Blažević obranio. U 41. minuti ipak su Farmaceuti stigli do željenog pogotka. Ubacio je s lijeve strane Čaval, a glavom u padu Franjo Tepurić je pogodio donji lijevi kut za 1:1.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu, jer je Šibenik opet poveo. U 45. minuti iz slobodnog udarca s desne strane ubacio je Bačelić-Grgić, a bivši Slavenov igrač Medvid glavom je pogodio za 1:2.

100306-caval-mNa odmor se ipak otišlo s izjednačenim rezultatom. Iz kornera s desne strane ubacio je Čaval, a pred vratima je visoko skočio Kaja Rogulj i glavom smjestio loptu u mrežu za 2:2.

U nastavku je više pokazao Slaven Belupo, tražeći pogodak za vodstvo. U 48. minuti Šafarić je izveo korner, a nakon odbijene lopte Čaval je tukao malo pokraj vratnice. U 51. je zaprijetio Šafarić iz slobodnog udarca s 30 metara, a lopta je otišla malo pokraj gola.

Umjesto Tepurića Dalić je u 64. minuti u igru uveo Vojnovića, dok je Purića u 72. zamijenio Posavec.

Do kraja se Šibenik orijentirao na obranu, dok Slaven unatoč brojnim napadima nije uspio doći do pobjede. U završnici dobre prilike nisu iskoristili Poldrugač i Delić…

T-COM PRVA HNL, 19. KOLO

SLAVEN BELUPO – ŠIBENIK 2:2 (2:2)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 1000. Sudac: Vučemilović-Šimunović (Osijek).

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Pelin – Purić (od 72. Posavec), Poldrugač, Rogulj, Čaval – Nynkeu – Papa, Šafarić (od 82. Jurić), Delić – Mujanović, Tepurić (od 64. Vojnović). TRENER: Zlatko Dalić.

ŠIBENIK (4-4-2): Blažević – Jurčević, Vidić, Budiša, Medvid – Bačelić-Grgić (od 79. Božić), Husmani, Alispahić, Ademi  (od 74. Bulat) – Fuštar (od 90. Jakoliš), Zec. TRENER: Branko Karačić.

STRIJELCI: 0:1 Alispahić (19), 1:1 Tepurić (41), 1:2 Medvid (45), 2:2 Rogulj (45).

ŽUTI KARTONI: Bačelić-Grgić (13), Zec (38), Jurčević (45), Budiša (55), Medvid (56), Čaval (80), Bulat (87).

IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Čaval (Slaven Belupo).