5.7 C
Petak, 26. travnja 2024.

Alen Maras s dva pogotka osigurao Slavenu pobjedu protiv Bjelovara
A

U prvoj prijateljskoj utakmici u sklopu zimskih priprema, Slaven Belupo je u subotu prijepodne u Koprivnici s 2:1 pobijedio momčad trećeligaša Bjelovara.

Gosti su došli u vodstvo već u 21. minuti, nakon što je jedanaesterac zbog nenamjernog igranja rukom u svom kaznenom prostoru skrivio Jurica Pranjić. Siguran realizator bio je Momir Ljubić.

Robert Bukovac zaigrao je u veznom redu u nastavku utakmice // Foto: Koprivnica.netBjelovar je stao u čvrsti blok i dobro odolijevao ne baš opasnim napadima Farmaceuta, ali je koncentracija gostujućih igrača ipak popustila potkraj prvog poluvremena.

Prvo je Stanković u 42. minuti neoprezno srušio Enesa Novinića u kaznenom prostoru Bjelovara, a iz jedanaesterca je izjednačio Alen Maras. Potom je isti Slavenov lijevi bočni majstorski pogodio gornji desni kut iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora.

Slaven Belupo u ovoj je utakmici nastupio bez čak desetorice prvotimaca, neki su ozlijeđeni, a dio ih je dobio poštedu. Trener Ferenčina želio je isprobati mlađe igrače, kao i one koji su došli iz drugih sredina.

Napadač Novinić pokazao je da će imati mjesta u udarnoj momčadi, a Mario Jelavić zaigrao je u drugom poluvremenu, no ostao je bez konkretnijeg učinka.

Prve minute u dresu Slavena Belupa upisao je mladi napadač Mario Jelavić // Foto: Koprivnica.netPRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – BJELOVAR 2:1 (2:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion, teren s umjetnom podlogom. Gledatelja 200. Sudac: Šimčić (Koprivnica).

SLAVEN BELUPO: Rodić (od 34. Marković, od 62. Pelin), Barić (od 46. Tucaković), Pranjić, Senić, Maras (od 46. Maretić), Purić (od 46. Takač), Čanađija (od 46. Bukovac), Geng, Herent, Delić (od 46. Jelavić), Novinić. TRENER: Roy Ferenčina.

BJELOVAR: Cvančić, Žagi, Mrzlečki, Stanković, Jelić Balta, Ljubić, Kraljević, Šibenik, Vinković, Jurić, Golubić (još su igrali: Srbljanović, Kuhar, Pašalija, Kosanović, Bertić, Mlinarić, Kristić, Lauš, Horvat, Šestak, Šimatović, Plantek). TRENER: Jadranko Bundović.

STRIJELCI: 0:1 Ljubić (21-11 m), 1:1 Maras (42-11 m), 2:1 Maras (45).