7.6 C
Subota, 27. travnja 2024.

Maribor u prijateljskom ogledu bolji od Slavena Belupa
M

Slaven Belupo odigrao je u subotu poslije podne prijateljsku utakmicu sa slovenskim prvakom Mariborom i izgubio rezultatom 0:2. Susret je odigran na stadionu u Ljudskom vrtu u Mariboru bez nazočnosti gledatelja, ali je prenošen uživo na službenoj stranici Maribora.

Nakon uvodnog pritiska domaćina, Farmaceuti su od 20. minute do kraja poluvremena bili bolji suparnik, ali nisu uspjeli stvoriti ozbiljniju priliku pred vratima Handanovića.

U nastavku je domaćin u razdoblju od svega pet minuta postigao dva pogotka i riješio pitanje pobjednika. Gostujuća obrana posebno je nesigurna bila kod drugog gola Maribora.

U preostalom vremenu više je inicijative imao koprivnički prvoligaš, no vratar Obradovič upisao je tri dobre obrane nakon pokušaja Jambora, Martinage i Marciuša.

Sve u svemu, bila je ovo dobra i korisna provjera za Slavenovog trenera Željka Kopića, koji nije mogao računati na Purića, Potokara, Međimorca, Mihaljevića, Gregurinu (ozljede), Ejupija (bolest) i Brleka (mlada reprezentacija).

Slaven Belupo sljedeće nedjelje u Koprivnici igra s Hajdukom.