5.4 C

Plesači Ritma osvojili osam medalja na turniru u Koprivnici

U subotu je u Koprivnici održan bodovni turnir Hrvatskog športskog plesnog saveza u organizaciji ŠPK H-8 Virovitica i ŠPK Koprivnica. Nastupilo je140 parova iz 41 kluba, iz četiri države (Hrvatska, Mađarska, Slovenija, BiH).

U mlađim osnovcima D2 Vinko Sabolić i Laura Krog bili su odlični u obje discipline, te su nakon otplesanog engleskog valcera i quick-stepa osvojili srebro u standardnim plesovima, a isti su uspjeh ponovili i nakon otplesanih cha cha cha i jive-a u latinsko-američkim plesovima, te osvojili još jednu srebrnu medalju.

U mlađoj mladeži C nastupila su dva para iz ŠPK Ritam. Nakon otplesanog polufinala, Erik Lugomerić i Ana Ciglar prošli su u finale u najboljih šest parova, te otplesali ponovo svih deset plesova (standard: engleski valcer, tango, bečki valcer, slowfox, quick-step, te latin: samba, cha cha cha, rumba, pasodoble, jive) i u konačnom poretku osvojili broncu standardu i broncu u latinu.

U istoj su kategoriji Gordan Grgić i Monika Petrinec osvojili 9. mjesto u standardu i 10. mjesto u latinu.

U starijoj mlađeži D2 Nikola Hanžek i Ivana Jug odlično su otplesali i osvojili zlato u standardu i zlato u latinu. Jednako su uspješni bili i njihovi stariji klupski kolege u veteranima D2, Neno Rojčević i Marina Tomac Rojčević koji su također u obje discipline osvojili zlatne medalje.

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...