7.1 C
1. HRL ŽENE

Podravka se u Varaždinu poigrala s Kokom, idućeg vikenda u Koprivnici jedini derbi hrvatskog rukometa

Najefikasnije su bile Šimara i Zadravec sa sedam golova, pet je zabila Šenvald, a među strijelce su se upisale sve cure osim Popović

Nakon dva tjedna pauze rukometašice Podravke sinoć su se u Varaždinu vratile prvenstvenim obavezama. S druge strane parketa stajale su igračice Koke, koje se nisu najbolje provele, jer su poražene s uvjerljivih 25 golova razlike. Drugim riječima, Podravka je slavila 41:16, a pitanje pobjednika riješila je već do poluvremena, jer je u prvih 30 minuta primila samo pet, a zabila 16 komada.

Domaće djevojke imale su tek početno vodstvo i to je bilo sve, jer je Podravka opet bila razigrana i rastrčana. Kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu, Pranjić nije dao svojim djevojkama da ‘puste nogu s gasa’, što je urodilo još jednim uvjerljivim slavljem. Najefikasnije su bile Šimara i Zadravec sa sedam golova, pet je zabila Šenvald, a među strijelce su se upisale sve cure osim Popović.

Bila je ovo 19. pobjeda Podravke u 21 odigranom kolu, a mirna je i dalje na prvom mjestu Lokomotiva, koja idući vikend dolazi u Koprivnicu. Bit će to apsolutni derbi hrvatskog prvenstva, u kojem si Lokomotiva, zbog Podravkina kiksa protiv Dugog Sela, može priuštiti čak i poraz, jer bi i nakon toga imala dva boda više. Ta utakmica bi se trebala igrati iduće nedjelje od 17 sati.