15.9 C
Nedjelja, 5. svibnja 2024.

Podravka Vegeta bolja od Debrecena, sedam golova Marijete Vidak

U 1. kolu 22. memorijalnog turnira ”Tomáš Jakubčo” u Michalovcima u Slovačkoj, Podravka Vegeta je u subotu prije podne pobijedila mađarski DVSC Debrecen s 28:23 (14:13). Dan ranije rumunjski doprvak Baîa Mare pobijedio je domaćinke, slovačke prvakinje, Iuventu Michalovce 31:30.

Poslije podne od 16,30 sati igraju Iuventa Michalovce i Podravka Vegeta i kasnije Baîa Mare s Debrecenom.

Nevjerojatno je koliko se poboljšala igra nove i nekompletne Podravke Vegete u samo tjedan dana. Iako s oscilacijama, Podravka Vegeta je sa svojom topnički raspoloženom vanjskom linijom ostavljala Debrecen bez izgleda. U 10. minuti Koprivničanke su vodile 7:3 sa četiri gola Vidak i tri Dežić. Došlo je potom do pada (koncentracija, pogrešno dodavanje, promašaji) i u 20. minuti bilo je 9:8, s tim da je Vidak zabila već šest golova, Nemaškalo dodala još jedan.

Do kraja poluvremena Debrecen je bio blizu, ali uvijek je neka Podravkina igračica svojim golovima pravila razliku. Za rezultat poluvremena od 14:13 golove su dodale: Milošević i Franković po 2 i Dragišić jedan. Slovački suci imali su oštar kriterij; u 15 minuta 1. poluvremena 4 isključenja, ukupno na utakmici osam isključenja za Podravku Vegetu i sedam za Debrecen.

Nakon početnih 14:14 u 2. poluvremenu krenulo je: Vidak, Krsnik, Vidak, Dežić, Nemaškalo i u 40. minuti šest je razlike – 20:14. Nakon toga mrežu Mađarica do 28 pogodaka punile su redom: Nemaškalo, Franković, Džono, Nikšić, Milošević, Krsnik, Nemaškalo i na kraju još jednom Franković.

Sve su se igračice zalagale, nekima još ispada lopta ili dodaju u prazno, ponekad obrana ”zaspi”, ali sve u svemu dojam je bio dobar, raspoloženje nakon utakmice na visini, uprkos očajno visokoj vanjskoj temperaturi. Dvorana, restoran, autobus i hotel su spas.

Ovo, naravno, nisu optimalne Podravkine mogućnosti. Ipak je sve to u početku. No, nakon turnira u Budimpešti, koprivnička publika mogla bi vidjeti sasvim solidnu sliku nove Podravke Vegete.

Ekatarina Nemaškalo postigla je četiri pogotka, lijevo je Marijeta Vidak // Foto: RK Podravka - Ivo Čičin-Mašansker

UTAKMICA 1. KOLA 22. MEMORIJALNOG TURNIRA TOMÁŠ JAKUBČO U MICHALOVCIMA U SLOVAČKOJ

DVSC DEBRECEN – PODRAVKA VEGETA 23:28 (13:14)

MICHALOVCE – Chemkostav arena. Gledatelja: 120. Suci: Milan Sivák i Zbislav Ot’apka (oba Slovačka).

DVSC DEBRECEN: Horváth-Pásztor (4+0). Vig (1+-), B. Kiss (5+1); Szilágy 5, Varsányi 3. O. Kiss, Despotović 3(1), Slakta 2, Kelemen 3, Garbuz 2, Palma 2, Sirián 1, Klikovac, Marincsák, Kudor 2. TRENER: József Varga.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (7+2), Milenković (-); Nikšić 1, Dežić 4, Šenvald, Krsnik 2, Milošević 4, Džono 1, Nemaškalo 4(1), Dragišić 1, Vidak 7(1), Franković 4. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: DVSC Debrecen 3(1), Podravka Vegeta 3(2).

ISKLJUČENJA: DVSC Debrecen 14 minuta (Kudor 2+2, Despotović, Slakta, Kelemen, Sirián i Klikovac po 2), Podravka Vegeta 16 minuta (Krsnik, Džono, Nemaškalo i Franković 2+2).

IGRAČICA UTAKMICE: Marijeta Vidak (Podravka Vegeta).