Podravka Vegeta pobijedila rusku Ladu na otvaranju Lige prvakinja!

081031-djokic-mNa premijeri novog izdanja Lige prvakinja u Koprivnici, Podravka Vegeta je boljom igrom ostvarila pobjedu nad ruskim prvakinjama Ladom Toljati rezultatom 30:27, poluvrijeme 13:12. Utakmica jer bila rezultatski neizvjesna i uzbudljiva do samog kraja, kad su Koprivničanke imale više znanja i koncentracije te su zasluženo ostvarile veliku i značajnu pobjedu.

Novo izdanje Lige prvakinja u Koprivnici su u petak otvorili Podravka Vegeta i ruski prvak Lada Toljati. Koprivničke rukometašice su treći uzastopni nastup u elitnom društvu izborile kroz kvalifikacijski turnir u Španjolskoj, gdje su pobijedile Itxako i Leipzig i ušle u ‘skupinu smrti’ s Ladom, norveškim Larvikom i rumunjskim Oltchimom.

081031-franic-mGošće iz Toljatija u Koprivnicu su doputovale bez dvije važne igračice – najbolja pucačica Postnova ozlijeđena je još od Olimpijade u Pekingu, dok je golmanica Sidorova trudna. Iznenadio nas je mali broj gledatelja u koprivničkoj gimnazijskoj dvorani, očito je da činjenica što je Podravka opet sudionik Lige prvakinja nije sama po sebi privukla ljude u dvoranu i na tome će se u budućnosti svakako trebati poraditi. Ovaj put možda je nezgodan bio i rani termin u petak, prilagođen potrebama HTV-a.

Od prvih trenutaka utakmice u Koprivnici bilo je jasno da Lada nije ekipa koje bi se Podravka trebala pribojavati. Ekipa Zdravka Zovka dobro je otvorila susret i ostvarila početno vodstvo, u 4. minuti bilo je 3:1, a u 10. raspoložena Franić zabija za 5:3 u razdoblju s igračicom manje. No, iako je otvaranje bilo dobro, ubrzo se Lada vraća u egal, zahvaljujući pogreškama i promašajima podravkašica. Nakon isteka vremena u prvom dijelu, Ungureanu je obranila sedmerac Bliznovoj, a i početak nastavka rumunjska je golmanica na vratima Podravke otvorila obranom sedmerca.

081031-tatari-mKoprivničanke dobro otvaraju i drugi dio i u 32. minuti Đokić pogađa za 15:12, no Lada već u 38. minuti ima vodstvo od 16:17. Igra se nakon toga gol za gol, a posljednjih deset minuta pripalo je domaćoj ekipi. Probudila se i publika i pružila značajnu podršku. Kad je Đokić u 53. minuti zabila za 26:22, činilo se da je priča završena, međutim Lada se pogotkom Vinogradove iz kontre vraća na 27:26 u 58. minuti. No, onda pogađaju Đokić i Zebić, obranu upisuje Jelčić i bodovi ostaju u Koprivnici.

Podravka nije odigrala partiju za pamćenje, ali najvažnije je da je Ligu prvakinja otvorila pobjedom. Epitet igračice utakmice u svakom slučaju pripada Ani Đokić, vrlo dobra bila je Paula Claudia Ungureanu, dok su u vanjskoj liniji najzapaženije bile Franić, Pasičnik i Tatari. Bulath je postigla dva važna gola, dok se od Penezić više očekivalo, no ipak je to bio njen prvi nastup u Ligi prvakinja. Ladu je na životu držala golmanica Konstantinova, zabijale su Bliznova, Gruzdeva, Černoivanjenko i Nikitina, ali osjetio se izostanak Postnove, kao i ostalih važnih igračica koje su napustile Toljati, a bile su nositeljice igre ruskih prvakinja.

Drugu utakmicu skupine C u nedjelju u Vilcei igraju Oltchim i Larvik.