12.9 C

Prva ŽNL: Kunovečko Bratstvo skinulo Panoniju s vrha ljestvice

Vodeći dvojac zamijenio je mjesta. Obje utakmice završile su sa 1:0, ali za Mladost MO uspješno, a za Panoniju neuspješno.

Mladost MO je kod kuće pobijedila Slogu, a Panonija je na teškom gostovanju u Kunovcu doživjela prvi poraz. Prati ih Mladost KB koji su u finišu utakmice okrenuli vodstvo Omladinac Sloge 0:2, na pozitivnih 4:2.

MLADOST MO – SLOGA 1:0

Otočani su se dočepali prvog mjesta za koje oni smatraju da jedino njima može pripasti. Pobijedili su sasvim zasluženo sa minimalnih 1:0. Stječe se dojam da važne utakmice dobivaju teško, ali gotovo uvijek sa tijesnim rezultatom.

U utakmici protiv Sloge bili su nešto bolji samo prvo poluvrijeme.Bili su opasniji za gol i imali više inicijative u igri, ali su prijetili i gosti. U drugom poluvremenu je bila bolja Sloga, koja je vršila pritisak za izjednačenje, ali nisu uspijevali stvoriti ozbiljnije prilike protiv obrane kojoj je na čelu bio neprikosnoveni vođa, Zdravko Međimorec. Mladost MO je iz kontri pokušavala povećati prednost preko Vuglovečkog i Dodika, ali ni oni nisu bili konkretni.

Utakmica je bila nervozna i napeta, te ju je loše sudio Ređep. Nije uspijevao nametnuti svoj autoritet, već je podlegao stalnim verbalnim pritiscima starih prekaljenih nogometaša, i to sa obje strane. Epitet igrača utakmice svakako pripada Dodiku koji u maniri vrhunskog strijelca iz najboljih dana, postiže pobjedonosni gol već na startu utakmice.

BRATSTVO – PANONIJA 1:0

U Kunovcu je također bio težak susret za suđenje. Sudac Koprić podlegao je stalnim verbalnim pritiscima domaćih, te nije našao načina kako da ih smiri usprkos pokazanih 6 žutih kartona. Pojedini igrači više su pričali i komentirali na terenu nego igrali.

Kad se uzme u obzir činjenica da je 6 igrača Bratstva ušlo u utakmicu sa 2 žuta kartona, začuđuje činjenica da im to ništa ne znači, već igraju i galame po terenu kao da im nitko ništa ne može. No, to je bio njihov izbor i način kako da destabiliziraju jakog gosta iz Peteranca. To im je u ovoj utakmici i uspjelo. Gosti nisu našli odgovor njihovom pristupu utakmici iako su i oni u nekim situacijama pokušali uzvratiti agresivnošću.

Bratstvo je nakon osrednjeg starta u prvenstvu odlučilo osvojiti 3 boda po svaku cijenu a to im je i uspjelo. U vodstvo su došli već u 10 minuti i tu su prednost zadržali do kraja i zasluženo pobijedili. Panonija nije na blatnom terenu uspijevala povezati igru i čestitali su na kraju srčanijem protivniku.

U slijedećem kolu u Peteranec u goste dolazi trećeplasirana ekipa Mladosti iz Koprivničkih Bregi koja zaostaje samo za tri boda. Biti će to derbi kola.

MLADOST KB – OMLADINAC SLOGA 4:2

Herešinčani pokušavaju pobjeći sa dna tablice, a prepreka im je bila odlična ekipa Mladosti u Koprivničkim Bregima. U prvom poluvremenu to im je išlo od noge te su zasluženo otišli na odmor sa prednošću od 1:0. I u drugom su počeli odlično , pogotkom Pavlovića. Završnica utakmice je donijela pravu dramu. U posljednjih 15 minuta domaćini su uspjeli okrenuti rezultat u svoju korist.

Prvo je Labaš sa dva pogotka izjednačio, a onda je Kuzminski sa još dva pogotka donio pobjedu domaćinu. Sljedeću nedjelju idu u goste Panoniji koja ima tri boda više od njih, te će ih u derbiju pokušati sustići. Herešinčani će bodove spasa morati tražiti protiv lakših protivnika, na primjer protiv Mladosti iz MO koja im dolazi u goste u sljedećem kolu. Šalu na stranu, doista su u nezavidnom položaju i tražiti bodove protiv vodeće momčadi bit će izuzetno teško, no ne i nemoguće.

MIKLINOVEC – OSVIT 0:3

Kvaliteta Osvitove ekipe nije u utakmici u Miklinovcu došla u pitanje. Rutinirano su pobijedili, a domaćin je tek na početku utakmice pokazao da bi mogao nešto više. Golovima Glavaka, I. Mraza i Parađika uvjerljivo su pobijedili i zadržali visoku, četvrtu, poziciju na tablici. Domaćima nije mogao pomoći ni Janeković u svom debitantskom nastupu.

MOČILE – VIKTORIJA 3:2

Teže nego su očekivali, domaćini su osvojili tri boda. I u ovoj utakmici bio je preokret. Nakon početnih 0:2 i vodstva gostiju, domaćini su morali dobro zapeti da bi uknjižili već unaprijed uračunate bodove. To im je uspjelo zahvaljujući braći Vitelj, te je utakmica završila pobjedom od 3:2.

TOMISLAV – FERDINANDOVAC 1:1

Bila je ovo dobra utakmica koja je imala sve elemente zanimljivosti, od borbenosti, proigravanja, šansi sa obje strane, golova, do kartona. Već drugi vikend za redom igrači Tomislava svojim navijačima priredili su pravi šok. Nakon što su prošlo kolo u Đelekovcu ispustili dva boda nakon vodstva od 3:0, sada su prokockali vodstvo od 1:0. Nesretni Rac nije svoju odličnu igru okrunio golom, a posao gostima olakšao je Plemeniti koji je zbog drugog žutog kartona napustio teren. Izjednačujući gol za Ferdinandovac postigao je Ređep.

DRAVA – BORAC 3:3

Utakmicu koja obiluje golovima svatko bi volio gledati. Ovaj puta su tu privilegiju imali Sesvečani. Na kraju su se oni radovali. Iako su vodili sa 2:0, gosti su u finišu utakmice okrenuli na 2:3 i gotovo u crno zavili domaćini. S tim se nije složio Tudić koji u zadnjim sekundama utakmice šokira goste i izjednačuje na 3:3. Dojam je nakon ovakove utakmice za svaku ekipu da su izgubile po dva boda a ne da su osvojili jedan bod.

GRANIČAR – TEHNIKA 0:3

Iako je rezultat na kraju utakmice uvjerljiv, 3:0 za goste, nije bilo tako i na terenu. Gosti su poveli rano, u prvim minutama pogotkom Simatovića i taj rezultat je bio do pred kraj utakmice. U međuvremenu su legrađani imali nekoliko izrazitih prilika za postizanje pogodaka, i to u prvom poluvremenu. Nisu ih realizirali, a u nastavku utakmice nisu niše mogli uspostaviti svoju igru, što su u finišu utakmice kaznili Pal i D. Lončarek osiguravši tri boda za Tehniku.

Upravo

FOTO/VIDEO Sudar kombija i automobila u centru grada, policija na mjestu nesreće

Maloprije se dogodila prometna nesreća u centru Đurđevca. Kako doznajemo s mjesta događaja, sudarili su se kombi i osobni automobil....