10.2 C

Prva ŽNL: Mladost iz Malog Otoka povećala prednost na 10 bodova

Proljetni dio 1. županijske lige u punom je jeku. Odigrano je 4 kola. Jesenski prvak Mladost ne posustaje. Razlika između nje i najbližeg pratitelja, Panonije iz Peteranca povećala se na možda nedostižnih deset bodova. Mladost je protiv Drave u Podravskim Sesvetama.

Panonija je nakon dobivenog derbija u prošlom kolu, odigrala vrlo slabu utakmicu u Koprivnici protiv Tehnike, te jedva izvukla bod.

Drava – Mladost (Mali Otok) – 0 : 5

Uvjerljiva pobjeda Mladosti donijela je nova dva boda prednosti ispred prvog pratitelja, tako da je sada njihova prednost 10 bodova. Bilo bi pravo čudo da uz ovako efikasnu igru ispuste ovu prednost do kraja prvenstva. Golove su postigli Jagić i Tudić do same završnice, do kada je Drava pružala dobar otpor, ali je u zadnjih 15 minuta golovima Bartolića (2) i Matijašeca deklasirala domaćina.

Tehnika – Panonija – 1 : 1

Građevinari su u prethodnom kolu na gostovanju u Herešinu ostali bez bodova, te je u ovoj utakmici, na domaćem terenu sa umjetnom travom, predstavljalo tek malu prednost, jer su im u goste stigli zahuktali Peterančani. Gosti su, potaknuti pobjedom u derbiju s Borcem, a sa velikim zaostatkom iza Mladosti, imali imperativ pobjede.

Ekipa Tehnike istrčala je u najjačem sastavu, dok je na klupi Panonije ostao ozlijeđeni Galinec.Tehnika predvođena vodećim strijelcem lige, Simatovićem, bila je konkretnija momčad. Imali su bolje prilike koje nisu iskoristili. Panonija nije igrala ni približno kako zna i može. U zadnjoj monuti poluvremena, nesporazum golmana Posavca i Plemenitog u šansu gura Simatovića koji majstorski prebacuje istrčalog Posavca. Na odmor se otišlo zasluženim vodstvom Tehnike.

U drugom dijelu Panonija je krenula žustrije. Pritiskali su gol domaćina, ali bez većih opasnosti. Tehnika se branila i iz kontra napada imala dvije zrele prilike koje nisu iskoristili. Umjesto da povećaju prednost, Panonija preko Rusa, iz slobodnog udarca koji je trebao biti centaršut, izjednačuje na 1:1. Golman Hat nije dobro procijenio let lopte, te ona završava u suprotnom gornjem kutu. Panonija je pokušala doći do vodstva ali nisu pronalazili rješenje za gustu obranu domaćih. Po prikazanoj igri, moglo bi se reći da Panonija nije izgubila dva boda, već da je osvojila jedan.

Osvit – Sloga – 2 : 2

Pobjednici iz prethodnog kola u jutarnjem terminu odigrali su vrlo dobru utakmicu. Osvit, koji je bodove osvojio pobjedom nad Močilama, imao je prednost domaćeg terena, dok su Ivančani upisali sva tri boda u susretu s Viktorijom, te su se nadali barem bodu iz Đelekovca. U Koprivničkom Ivancu, u jesenskom dijelu, obje momčadi prikazale su odličnu partiju uz mnoštvo golova, a kao pobjednik iz tog susreta izašao je Osvit.

Ovaj susret opravdao je očekivanja. Bila je ovo prava prvenstvena utakmica sa puno golova kao i jesenas. Gosti su gotovo uzvratili pobjedom. Kod rezultata 2:1 za njih sudac Juriša «dosudio» je jedenaesterac za domaćina iz kojeg je Osvit izjednačio na 2:2. Da li je bio jedenaesterac ostaje na savjesti njemu osobno, a na njega je bilo mnogo pritužbi i prošlo kolo, slučajno ili ne.

Borac – Miklinovec – 5 : 2

U Imbriovcu, dotučenom Borcu u goste je stigao Miklinovec. Borcu poraz u dvoboju s konkurentom za visoki plasman i vjerojatno, ali ne i definitivno, ispadanje iz utrke za naslov prvaka nije preostala druga opcija od tri boda, tim više što im je u goste došla ekipa Miklinovca, oslabljena neigranjem Kuzminskog i Bone Kristića koji su skupili po 3 žuta kartona. Domaćini su upisali tri nova boda. Postignutih 5 golova lijepo izgleda, ali su se Imbriovčani mučili prvenstveno sa svojom igrom ali i sa žilavim Miklinovčanima.

Poveli su gosti golom Klasića da bi do kraja poluvremena golovima Bastašića i Brkića domaćini poveli sa 2:1. U nastavku Gregurek povisuje na 3:2, a gosti se vraćaju u utakmicu pogotkom Kiša. Već u slijedećoj minuti isključen je Bebek. To je trgnulo domaćine te su sa deset igrača krenuli odlučnije igrati.Rezultat od tijesnih 3:2 bio je do 85 minute. Tada su Brkić i Bastašić svojim pogotcima donijeli uvjerljivu pobjedu.

Graničar – Močile – 0 : 0

U Legradu su domaćini, još uvijek pod dojmom izgubljene utakmice sa vodećim susjedima iz Malog Otoka, odlučili već sada krenuti iz opasne zone za ispadanja. Močile, koje u proljetnom dijelu igraju nesigurno, sa osvojenim tek jednim bodom, morali su učiniti nešto više i dokazati da je uzrok manjka bodova činjenica da su igrali protiv ekipa iz vrha kvalitete županijskog nogometa. Ova utakmica im je prilika za popravak, te je susret u Legradu i novi bod-bodovi glavni cilj u želji ostanka u sigurnoj zoni sredine ljestvice. Raspoloženiji za igru su bili gosti iz Močila. Zanimljiva utakmica ipak je, unatoč šansama sa obje strane, završila bez pogodaka, te je svakom po bod pravedan ishod ovog susreta.

Ferdinandovac – Bratstvo – 2 : 0

U uvijek neugodan Ferdinandovac u goste je stiglo Bratstvo. Ekipe iz sredine tablice koje po kvaliteti žele prodor za koje mjesto prema vrhu, odigrale su pravu prvenstvenu utakmicu. Jesenski dvoboj u Kunovcu obilovao je žestinom, te se i ovdje očekivala vatra na terenu. Jesenas su u Kunovcu bili uspješniji Ferdinančani a i sada su uknjižili nova tri boda. I ova utakmica je počela žustro. Već u 10 minuti je sudacŠimčić poslao gostujućeg igrača Bebeka van igre zbog nesportskog udaranja bez lopte. To je uvelike olakšalo posao domaćinima koji su golovima Karana iz jedenaesterca u prvom poluvremenu i Vranića u finišu utakmice pobijedili sa zasluženih 2:0 .

Viktorija – Omladinac Sloga – 3 : 2

U Vojakovcu Viktoriji je u goste stigla Čmelješevićeva ekipa iz Herešina, Omladinac Sloga. Pojačanja Viktorije u prijelaznom roku još nisu donijele bodove spasa, te se to očekivalo na današnjoj utakmici. To se i dogodilo, prvenstveno zahvaljujući raspoloženom Ostojiću koji je postigao hat-trick. Za goste su golove postigli Čiković i Booz. Bio je ovo kvalitetan susret sa dosta golova. Obje ekipe su prikazale dobar nogomet, a domaćini su bili odlučniji doći do 3 boda.

Tomislav – Mladost (Koprivnički Bregi) – 0 : 2

Drnjančanima nije bilo druge opcije od tri boda. U goste im je došla stabilna ali ne nepobjediva ekipa iz Koprivničkih Bregi, kojima doduše mnogo nedostaje Kuzminski kojeg su u prelaznom roku pustili u susjedni Miklinovec. Domaćini su učinili sve kako bi ostvarili cilj, ali su ih osujetili gosti u finišu utakmice pogotcima Andrašića (2). Utakmicu je obilježio sudac Koprić koji je svojim odlukama po mišljenju domaćina teško oštetio Tomislav, što čudnim kriterijem a još više isključenjem Sataića.