6.8 C

Prva ŽNL: NI Bregovci nisu porazili imenjake iz Malog Otoka

Ovo kolo obilježio je snijeg i voda, te hladno i kišovito vrijeme. Usprkos teškim uvjetima za igru bilo je ovo vrlo efikasno kolo. Derbi kola se odigrao u Koprivničkim Bregima.

Domaćin je kao trećeplasirana ekipa dočekao vodeću Mladost iz Malog Otoka. Derbi je opravdao očekivanja, te su nakon 90 minuta, obje ekipe napustile teren neporažene, svaka sa po jednim bodom.

MLADOST KB – MLADOST MO 2:2

„Koliko su Malootočani suvereni jesenas, dovoljno govori podatak da nisu izgubili niti jednu utakmicu do sada, a da su tek jednom remizirali. Ako pak pogledamo podatak da su Bregovci izrazito nepobjedivi kod kuće, bez izgubljenog boda, najava je to vanserijske utakmice sljedeće nedjelje.” Ovim riječima smo već prošlo kolo najavili derbi 14 kola, a utakmica je doista bila odlična. U odličnoj utakmici Bregovci su imali više zrelih prilika za golove i ne bi bilo iznenađenje da su deklasirali vodeću Mladost MO. Kada se ne zabiju golovi iz zrelih prilika, obično slijedi kazna. Domaći su vodili sa 2:0 do pred kraj utakmice, a onda su, deset minuta prije kraja, ostali sa igračem manje na terenu. Gosti su imali psihološku prednost i znali su iskoristiti igrača više, te izjednačuju na 2:2. Utakmica je bila vrlo nervozna i samim time sa nabojem velikog uzbuđenja i uzavrelih strasti. Na kraju su gosti ostali neporaženi, a Bregovci prvi puta jesenas nisu uspjeli osvojiti sva tri boda na svojem terenu, što ih je stajalo treće pozicije sa koje ih je skinula zahuktala ekipa Borca iz Imbriovca.

PANONIJA – DRAVA PS 5:3

U Peterancu se očekivala pobjeda Panonije protiv Drave koja nije izgledala da može ugroziti domaćina. To bi i bilo tako da se, osim prvog dijela u kojem je to doista tako i izgledalo, u drugom poluvremenu, uz pogreške domaće obrane, gosti nisu vratili u igru i dobro priprijetili oduzimanjem jednog boda. Panonija je dominirala u prvom poluvremenu i vodstvo od 2:0 je bilo očekivano. Golijada u drugom dijelu (3:3), pokazuje pad koncentracije domaće obrane. Ipak, zahvaljujući hat-tricku Galinca, Panonija osvaja planirana tri boda i ostaje čvrsto na drugom mjestu na ljestvici. Panonija je do ovog kola primila manje od deset golova (tek 9), te je jasno da su ova tri primljena pogotka izuzetak u statistici kluba ove jeseni. Drava se jedina može pohvaliti da su zabili ovoj ekipi tri gola. Drava je učinila sve što je mogla i nemaju si što predbaciti za izgubljenu utakmicu. Bodove će ipak morati tražiti sa suparnicima ravnim sebi.

VIKTORIJA – BORAC 1:6

Položaj na tablici nije dao za pravo bilo kome da posumnja na to tko će osvojiti tri boda. Bilo je samo pitanje koliko golova će zahuktali Borac zabiti u Vojakovcu. Brojčanik se zaustavio na brojki 6, a domaćini mogu biti prezadovoljni sa 1 postignutim pogotkom. Hat-trick je postigao Brkić.

OSVIT – TEHNIKA 4:2

Kada jedna ekipa daje 100% od sebe i u gostima vodi sa 2:0 u 75 minuti, moglo bi se reći da je sve riješeno. Tako je izgledalo u Đelekovcu, gdje su gosti vodili protiv favorita, Osvita. No, kao i mnogo puta ove jeseni, gledaocima su ponovno priređeni šokovi. Ovaj puta ugodni, jer iz izgubljene situacije se vraćaju iz „mrtvih” i na kraju pobjeđuju sa 4:2. Igrači Tehnike vjerojatno ni sad neznjua što ih je snašlo. Iz gotovine su napravili veresiju.

BRATSTVO – MOČILE 3:0

Samo oni koji nisu bili na utakmici mogli bi reći da je ovo bila uvjerljiva pobjeda domaćih. No gosti su po teškom terenu pružili dostojan otpor Bratstvu. Domaćin na svom igralištu pak teško ispušta bodove jer je doista teren težak, a ovaj puta posebno težak zbog vremenskih uvjeta, pogodan načinu igre upravo domaćinu. U teškoj borbi domaćini su imali malo više sreće te su zasluženo osvojili tri nova boda sa kojima su ostali u grupi vodećih momčadi, iako su trenutno tek na šestoj poziciji. Močile, unatoč čvrstoj borbi nisu uspjele zamrsiti račune susjedima, te ostaju u sredini ljestvice, na 9 poziciji. Hat-trick je postigao Balaško.

SLOGA – FERDINANDOVAC 0:1

Očekivao se veliki otpor Ferdinandovca na gostovanju u Koprivničkom Ivancu, možda osvajanje jednog boda, ali ne i to da odnesu sva tri. Sloga je pomalo razočarala, te je nastavila sa promijenljivim nastupima. Nakon visokog poraza u prošlom kolu u Drnju, jasno je da su u krizi. Ovaj puta su ponovno loše prošli. Protivnik sa kojima su ušli u susret sa istim brojem bodova (17), ih je iznenadio, te su se gornjem dijelu ljestvice približili gosti, a domaćini su ostali kratkih rukava po ovoj hladnoći.

OMLADINAC SLOGA – TOMISLAV 4:2

U Herešinu je odigrana prava prvenstvena utakmica sa puno golova. Gosti iz Drnja pokušali su na sve načine doći do bodova, nebili se izvukli iz teške bodovne situacije. Donedavno je u sličnoj bio i domaćin, ali se sa vodstvom trenera Čmelješevića izvukao iz teške situacije. Pozitivan niz nisu prekinuli ni ovom utakmicom, te su sada već na 8 poziciji, u zlatnoj sredini. No, tijek utakmice nije to potvrđivao. Nakon prvih pola sata vodili su gosti i to sa dva gola razlike. Do poluvremena je bilo 2:2, a u drugom dijelu su domaćini potvrdili dobru formu. Najsretniji može biti tata Bračko, jer su i Tomislav i Krešo upisali po dva postignuta pogotka.

MIKLINOVEC – GRANIČAR 2:1

Bila je ovo minimalna, ali slatka pobjeda Miklinovca. Legrađani, kojima se loše piše u nastavku prvenstva, pokušali su sve da se domognu bodova, što im na kraju i nije uspjelo.