7.6 C
Subota, 27. travnja 2024.

Prvo kolo 1. HNL: Slaven Belupo – Zagreb 1:0, Benko u 60. minuti
P

Slaven Belupo i Zagreb na Gradskom stadionu u Koprivnici u utakmici 1. kola MaxTV 1. HNL u sezoni 2011/2012. – 1:0 za Slaven Belupo.

Želeći gledateljima pružiti i malo zabave, ne samo nogomet, Uprava Slavena Belupa organizirala je prije utakmice mali show u kojem je nastupila-pjevala, helikopterom doletjevši, Nives Celzijus, uz grupu plesačica, a program su vodili Mirko Kvakarić i Boris Mirković. U poluvremenu su izvlačene nagrade za gledatelje.

NivesPrvih pola sata proteklo je u dominaciji Slavena Belupa. U 11. minuti Mujanović je dobro pucao s 18 metara, u 15. minuti Benko je uputio projektil pokraj gola Vidakovića. Abdurahimi je imao pokušaj iznuđivanja jedanaesterca u 16. minuti, kada je sam pao u šesnaestercu, naš je dojam, a i dojam suca Krečaka iz Šibenika. Onda je istu fintu probao i Frljužec, nakon što je izgubio loptu. U 24. minuti Rodić je nespretno reagirao na jedan ubačaj, a u 27. minuti nakon Pilipovićeva igranja rukom na rubu šesnaesterca, baš na samoj sredini, Oršulić je opalio vsioko preko gola. Do 35. minuti, bez golova, 0:0.

U 42. minuti neodlučnost i greške Slavenove obrane donijele su opasnost za gol i korner za Zagreb. Drugi za goste, Slaven Belupo je dotad izveo četiri, potom i peti, ali golova nije bilo. Bez sučeva dodatka, prvo poluvrijeme završilo je 0:0

2. POLUVRIJEME: Zagreb počeo opasno

Već u 46. minuti, prvoj u drugom dijelu susreta Purić je napravio grešku, a dva igrača Zagreba spustili su se prema Rodiću. Slavenov golman je hrabrom intervencijom na rubu šesnaesterca skinuo loptu s nogu Dedića. Treba reći da se Zagreb u obrani postavio čvrsto, a uporna želja za prolazom kroz sredinu bila je nemoguća misija. Faluila je ideja, a možda je u igri falio – Poljak!

Pilipović io PelaićU 56. minuti tri bombe prema golu Zagreba uputili su Brezovec, Vojnović, pa opet Brezovec. Publika je živnula, a Ferenčina kao da nas je čuo, za ulazak u igru spremio se Poljak. I ušao je u 58. minuti, odmijenivši Bušića. Brezovec je nastavio s dalekometnim projektilima, ali lopte je pokupio golman Zagreba.

Leon Benko u 60. za 1:0

U 60. minuti Milardović je uputio loptu u šesnaesterac, utrčap je Benko, inteligentno je zaustavio loptu nogom u zraku okrenut golu i onda nisko poslao loptu pokraj nemoćnog Vidakovića za vodstvo Slavena Belupa od 1:0.

Agresivnost u napadu Brezovca i ostalih obrana Zagreba nagrađivala je prekršajima, ali sudac Krečak nije zbog toga davao žute kartone, tek nakon jedne gužve u 79. minuti potegnuo je odjedanput dva, za Štroka i Dedića.

Ostalo je zasluženih 1:0. Slaven Belupo imao je i više od igre i bio opasniji. Pucao je 14 puta prema vratima, 10 puta pogodio je okvir gola, Zagreb je taj omjer imao samo 4-1.

1. KOLO MaxTV PRVE HRVATSKE NOGOMETNE LIGE

SLAVEN BELUPO – ZAGREB 1:0 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 3000. Sudac: Ivo Krečak (Šibenik). Pomoćnici: Goran Perica (Šibenik) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Četvrti sudac: Alen Gerek (Zabok). Delegat: Damir Špoljar (Varaždin).

SLAVEN BELUPO: Rodić – Purić (od 73. Mamić), Kokalović, Maras, Pilipović – Brezovec, Milardović – Mujanović, Vojnović, Benko (od 90. Grgić) – Bušić (od 58. Poljak). TRENER: Roy Ferenčina.

ZAGREB: Vidaković – Pelaić, M. Pavlović, Oršulić, Štiglec – Abdurahimi, Štrok, Šovšić, Dedić – Medić, Frljužec (od 68. Jurendić). TRENER: Luka Pavlović.

STRIJELCI: 1:0 Benko (60.)

ŽUTI KARTONI:  Maras, Brezovec, Purić, Milardović (Slaven Belupo). Pelaić, Šovišić, M. Pavlović, Štrok, Dedić Zagreb).

CRVENI KARTONI: Pelaić (90. drugi žuti)

IGRAČ UTAKMICE: Leon Benko (Slaven Belupo)