13.5 C
Petak, 3. svibnja 2024.

Rijeka potopila Slaven Belupo na Kantridi
R

Nije bilo iznenađenja na Kantridi, Slaven Belupo doživio je još jedan gostujući poraz. Rijeka se predstavila kao znatno bolji i kvalitetniji suparnik te je potpuno zasluženo osvojila nove bodove i upisala 15. pobjedu u nizu.

Već u 7. minuti Tomečak je udarcem glavom doveo domaćina u vodstvo, a konfuziju u Slavenovoj obrani dvije minute kasnije iskoristio je Kramarić koji je pogodio mrežu nakon asistencije Kvržića. Konačnih 3:0 postavio je Kramarić svojim drugiim pogotkom u 35. minuti.

Farmaceuti su u prvom poluvremenu bili potpuno bezopasni, a u nastavku su ipak odigrali malo bolje. Ipak, i dalje je Rijeka bila opasniji suparnik, a vratar Picak spasio je Slaven od većeg poraza.

Najbolju priliku za goste u drugom dijelu je imao Cesarec koji je u 46. minuti zamijenio Barišića. U nastavku su za Slaven debitirala dvojica novih igrača, Marko Mirić i Goran Paracki.

U sljedećem kolu Slaven Belupo gostuje kod Splita.

MAXTV PRVA LIGA, 5. KOLO

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 3:0 (3:0)

RIJEKA – Stadion Kantrida. Gledatelja 4.000. Sudac: Strukan (Split).

RIJEKA (4-4-2): Vargić – Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac – Kvržić (od 83. Ajayi), Brezovec, Jajalo (od 70. Cvijanović), Sharbini – Jahović, Kramarić (od 60. Moises). TRENER: Matjaž Kek.

SLAVEN BELUPO (4-4-1-1): Picak – Plazanić, Grgić, Edson, Melnjak – Purić, Barišić (od 46. Cesarec), Crepulja (od 85. Paracki), Ozobić – Geng – Glavina (od 64. Mirić). TRENER: Elvis Scoria.

STRIJELCI: 1:0 Tomečak (7), 2:0 Kramarić (9), 3:0 Kramarić (35).

IGRAČ UTAKMICE: Andrej Kramarić.

REZULTATI I RASPORED 5. KOLA: Dinamo – Split 1:0, Rijeka – Slaven Belupo 3:0, Hajduk – Zadar (subota, 21.00), Zagreb – Osijek (nedjelja, 19.00), Istra 1961 – Lokomotiva (nedjelja, 21.00).