15.7 C
Utorak, 16. travnja 2024.
HT PRVA LIGA

Slaven Belupo kod kuće izgubio od Rijeke, debitirao 16-godišnji Lovro Zvonarek

Glavni sudac utakmice bio je Fran Jović, dok su uloge pomoćnih imali Luka Pušić i Marko Stolnik te Igor Pajač kao četvrti sudac. Mario Zebec i Igor Krmar sjedili su u VAR sobi.

Nogometaši Slaven Belupa danas su u 17 sati u sklopu 34. kola HT Prve lige na domaćem terenu ugostili momčad Rijeke. Farmaceuti, kao što smo napisali u najavi susreta, ekipu Gorana Tomića u tri dosadašnja ovosezonska susreta nisu nijednom uspjeli pobijediti. Nažalost, to im nije pošlo za rukom ni danas, jer Riječani Miškininu napuštaju s pobjedom.

Rijeka u vodstvo dolazi u 41. minuti. Jović je gostima prvo dodijelio kazneni udarac, ali je nakon gledanja VAR-a poništio svoju odluku. Svejedno, Riječani vode već iz sljedećeg napada. Stjepan Lončar je ubacio iz kornera, a Franko Andrijašević pogodio za 1-0.

Gosti od 69. minute vode 2-0. Vratar Slavena Ivan Filipović zakasnio je u jednom startu i unutar šesnaesterca pomeo gostujućeg napadača Luku Menala. Josip Drmić pogodio je s bijele točke i tako udvostručio prednost Riječana.

Jedina lijepa vijest za Slaven Belupo u ovom je susretu bio debi mladog, 16-godišnjeg veznjaka Lovre Zvonareka. Dečko, koji je prije par mjeseci bio na upoznavanju u Bayernu, ušao je u 70. minuti umjesto Karla Lulića. Svojim je prvi nastupom za seniore zapravo postao najmlađi igrač u povijesti koprivničkog kluba!

Rezultat se do kraja nije mijenjao. Belupo je time ostao na sedmom mjestu tablice s 31 bodom, pet više od posljednje Istre. Iako ostanak još nije matematički osiguran, igraju se još samo dva susreta i Farmaceuti bez bojazni mogu gledati prema idućoj sezoni.

HT Prva liga, 34. kolo, srijeda 12. svibnja, 17 sati, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš Koprivnica:

Slaven Belupo – Rijeka 0-2 (0-1)