Slaven Belupo nemoćan protiv Hajduka

U posljednjoj utakmici 12. kola MAXtv Prve lige Hajduk je golom Tina Svena Sušića pobijedio na gostovanju kod Slavena Belupa u Koprivnici. Gosti iz Splita pokazali su više te su uzeli puni plijen koji ih je ostavio na trećoj poziciji prvenstvene ljestvice, dok Farmaceuti i dalje drže prvoligaški fenjer.

U prvom poluvremenu Slaven Belupo imao je dva pokušaja iz daljine. Prvo je u 25. minuti Crepulja tukao s 25 metara, a lopta je otišla malo pokraj desne vratnice. Minutu nakon toga Mirić je uputio snažan udarac s ruba kaznenog prostora, ali je Kalinić odlično obranio.

Goran Paracki obavio je dosta posla u veznom redu koprivničke momčadi // Foto: Koprivnica.netHajduk je do vodstva došao u 32. minuti, kad se nakon ubačaja Kouassija lopta odbila do Tina Svena Sušića koji je pogodio nečuvani dio Slavenovih vratiju za 0:1.

Farmaceuti su preuzeli inicijativu početkom drugog poluvremena, u 48. minuti Mirić je pripremio sjajnu priliku Glavini koji je nije iskoristio, poslao je loptu iznad grede.

Zicer je u 65. minuti imao i Ozobić, no i on se istaknuo velikim promašajem, a Kalinić izvrsnom obranom kojom je spasio svoju momčad.

Većih prilika do kraja nije bilo, bodovi su otišli u Split, brojni Hajdukovi navijači imali su razloga za zadovoljstvo, dok domaći ne mogu biti zadovoljni jer je kronična neefikasnost razlog za veliku zabrinutost.

Domaći gledatelji ostali su razočarani zbog poraza Farmaceuta // Foto: Koprivnica.netMAXTV PRVA LIGA, 12. KOLO

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 0:1 (0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 3.000. Sudac: Pejin (Donji Miholjac).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Kardum – Purić, Grgić, Edson, Melnjak – Paracki, Crepulja (od 66. Brlek) – Ozobić, Mirić, Glavina (od 65. Vugrinec) – Cesarec. TRENER: Elvis Scoria.

HAJDUK (4-3-3): Kalinić – Mikanović (od 46. Bašić), Maloča, Milović, Jozinović – Sušić, Anđelković, Caktaš – Bencun (od 72. Vuković), Kouassi, Vlašić (od 63. Bradarić). TRENER: Igor Tudor.

STRIJELAC: 0:1 Sušić (32).

ŽUTI KARTONI: Grgić (58), Bašić (79).

IGRAČ UTAKMICE: Tino Sven Sušić (Hajduk).

Rukometni Kup

Podravka suvereno kod Bjelovara osigurala final-four Kupa (27:37), u Poreču ih čeka ekipa Splita

Rukometašice Podravke Vegete osigurale su polufinale, final-four Rukometnog kupa pobjedom u gostima kod Bjelovara. U polufinalu ih čeka Split...