12.9 C

Slaven Belupo odličnom igrom upisao pobjedu nad Osijekom

090926-posavec-mSlaven Belupo upisao je u subotu navečer važne bodove u zanimljivoj i efikasnoj utakmici s Osijekom.

Uoči susreta održana je minuta šutnje za Antuna Novalića, bivšeg predsjednika NK Osijek, koji je u subotu preminuo nakon kratke i teške bolesti.

Početak je obećavao, Slaven je odmah krenuo u napad, a viđeno je i nekoliko dobrih prilika.

Domaće je u vodstvo doveo Srebrenko Posavec u 14. minuti, sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca s 20 metara, kojeg je izborio Drago Papa.

Na 2:0 povisio je Mateas Delić nakon odlične solo kacije u 36. minuti. Prošao je mladi Slavenov kapetan trojicu suparničkih igrača i matirao vratara Karduma.

Dvije minute prije odlaska na odmor, Farmaceuti su povisili vodstvo. Sve je sam napravio Aljoša Vojnović, sa 25 metara iskosa pogodio je suprotni donji kut, a pogodak bivšem klubu nije slavio.

Nakon 11 minuta igre u nastavku, Osijek je smanjio na 3:1 pogotkom Kneževića. Tukao je lijevom nogom s 20 metara, lopta je okrznula Rogulja, zbunila vratara Rodića i završila u mreži Slavena.

U 80. minuti pala je konačna odluka – Posavec je ubacio iz slobodnog udarca, a mladi Tepurić je glavom iz blizine pogodio za 4:1.

Hrnčević je u 86. smanjio na 4:2, a konačni je rezultat u posljednjoj minuti nadoknade postavio Tepurić – 5:2!

PRVA HNL, 9. KOLO

SLAVEN BELUPO – OSIJEK 5:2 (3:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2.500. Sudac: Šunjić (Split).

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Rodić – Purić, Kokalović, Rogulj, Maras – Nynkeu – Papa, Posavec, Delić (od 83. Bilen) – Poredski (od 59. Tepurić), Vojnović (od 74. Gregurina). TRENER: Zlatko Dalić.

OSIJEK (4-1-3-2): Kardum – Ibriks, Vida, Pranjić, Đikić – Kurtović – Jugović, Pavličić (od 63. Šorša), Knežević – Miličević (od 77. Nikšić), Barišić (od 73. Hrnčević). TRENER: Tomislav Steinbrückner.

STRIJELCI: 1:0 Posavec (14), 2:0 Delić (36), 3:0 Vojnović (43), 3:1 Knežević (56), 4:1 Tepurić (80), 4:2 Hrnčević (86), 5:2 Tepurić (90).

Supersport HNL

ISTRA – SLAVEN Puležani sve riješili u prvom dijelu, Radeljić dao priliku juniorima i kadetima

Istra i Slaven otvorili su u Puli 32. kolo Supersport HNL-a. Osmoplasirana i devetoplasirana momčad lige borile su se...