11.7 C

Slaven Belupo osvojio bod u Zadru

Iako su vjerojatno mnogi pratitelji nogometnih zbivanja u Hrvatskoj očekivali pobjedu Zadra, Slaven Belupo je u subotnjem gostovanju na Stanovima uspio ostati neporažen odigravši 1:1.

Zadar je poveo autogolom Elvisa Kokalovića u 58. minuti, no izjednačio je Dejan Glavica u 80. minuti.

Slaven Belupo je trenutno sedmi na ljestvici MAXtv Prve lige s 39 bodova i ima bod manje od šestoplasirane Istre 1961. Do kraja sezone Farmaceuti dočekuju Zagreb i gostuju kod Intera.

Zadar je ovim remijem zakomplicirao svoju situaciju u borbi za opstanak. Zadrani drže devetu poziciju s 32 boda, koliko ima i deseti Inter koji je s 2:0 slavio u Osijeku, dok je 11. Cibalia s 29 bodova. Zagreb je posljednji s 24 boda i više mu nema spasa. Status prvoligaša još matematički nije osigurao ni Osijek koji ima 36 bodova.

U 32. kolu Hajduk dočekuje Osijek, Zadar gostuje kod Rijeke, a Cibalia je domaćin Interu.

U posljednjem, 33. kolu, Zadar kod kuće igra sa Splitom, Inter dočekuje Slaven Belupo, a Osijek je domaćin Cibaliji.