13.5 C
Petak, 3. svibnja 2024.

Slaven Belupo remizirao sa Zagrebom
S

Slaven Belupo vraća se iz Kranjčevićeve s jednim bodom u džepu, a u ne posebno zanimljivoj utakmici Zagreb je poraza spasio Lovro Medić…

Iako je Gordan Ciprić prije utakmice protiv Slaven Belupa najavio kako želi da njegova momčad povede, što joj već neko vrijeme nije pošlo za rukom, Zagreb je u Kranjčevićevoj – u oslabljenom sastavu jer je uz ostale ozlijeđene bio otpao iJugović – protiv zdravog i odmornog Slavena ponovno morao hvatati rezultatski zaostatak.

Nakon udarca Oršulića iz daljine i Štiglecovog centaršuta kojega je Grgić odbio u korner, u 15. minuti Štiglec je u kaznenom prostoru srušio Brezovca, a Benkoje precizan s 11 metara za vodstvo gostiju iz Koprivnice.

Mreža Slaven Belupa zatresla se u 23. minuti nakon što je Abdurahimi prošaoRodića, ali i izašao s loptom van igrališta, a poslije još jednog pokušaja Oršulića Zagreb je u završnici prvog dijela propustio svoju najbolju priliku.

Rodić je odbio oštar udarac domaćina do Abdurahimija, no mladi ofenzivac Zagreba pucao je ravno u čuvara mreže Slaven Belupa.

Iz drugog poluvremena vrijedi izdvojiti tek jedan ne posebno pokušaj Medića iz 48. minute i protunapad Slaven Belupa iz 73. minute, koji je povukao Maras, ali nije realizirao Glavica.

Izjednačenje je ipak stiglo u 83. minuti, kada je Medić dobio povratnu loptu na rubu kaznenog prostora i lijepo pripremljenim preciznim udarcem pogodio Rodićev kut za konačnih 1:1. Napadi Zagreba do kraja utakmice bili su jalovi i rezultat se više nije mijenjao.

Izvor: Sportnet