12.9 C

Slaven bolji od banjalučkog Borca

Slaven Belupo odigrao je u ponedjeljak četvrtu pripremnu utakmicu s do sad najjačim suparnikom, Borcem iz Banja Luke, sudionikom 1. pretkola Europske lige.

Trener Roy Ferenčina nije mogao računati na oporavljenike Davora Vugrinca i Darija Čanađiju, a prigodu je od prve minute dobio Nikola Rak, koji je prošlog tjedna stigao iz Lučkog.

Upravo je Rak bio strijelac prvog pogotka za Farmaceute, a na 2:0 povisio je mladi napadač Ivan Abramović, koji je priključen iz juniorske momčadi.

U nastavku je za Slaven zaigrala kombinirana postava, a u tom dijelu utakmice Borac je uspio smanjiti rezultat na 2:1.

Nakon ogleda u Mariboru, igrači Slavena Belupa vratili su se u Sveti Martin na Muri, gdje će u utorak odraditi i posljednji dan ovog pripremnog ciklusa.

Slijedi povratak u Koprivnicu, kraća stanka i nakon toga nastavak priprema za novu sezonu koji će Farmaceuti otvoriti 19. srpnja u Koprivnici utakmicom 2. pretkola Europske lige s makedonskom Škendijom ili sjevernoirskim Portadownom.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – BORAC 2:1 (2:0)

MARIBOR – Igralište NK Radvanje. Gledatelja 100. Sudac: Lackovič (Maribor).

SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović, Bubnjić, Pilipović, Gregurina, Takač, Glavica, Rak, Delić, Bušić (od 30. Abramović); drugo poluvrijeme: Pelin, Grgić, Šestak, Pašalija, Geng, Maras, Brlek, Kuprešak, Šaban, Vručina, Maretić. TRENER: Roy Ferenčina.

BORAC: Avdukić, Stupar, Žarić, Marković, Milić, Grahovac, Živković, P. Krunić, Stakić, Žižović, Dugić (još su igrali: Kozić, O. Radulović, Dujaković, M. Krunić, P. Radulović, Kantar, Marčetić). TRENER: Slaviša Božić.

STRIJELCI: 1:0 Rak (39), 2:0 Abramović (43), 2:1 Dugić (67).

Supersport HNL

ISTRA – SLAVEN Puležani sve riješili u prvom dijelu, Radeljić dao priliku juniorima i kadetima

Istra i Slaven otvorili su u Puli 32. kolo Supersport HNL-a. Osmoplasirana i devetoplasirana momčad lige borile su se...