7.6 C

Slaven bolji od Ivankovićevih i Magićevih Kineza

100204-shandong-mKineski prvoligaš Shandong Luneng kojeg vode hrvatski treneri Branko Ivanković i Rajko Magić nije bio dostojni suparnik Slavenu Belupu, koji je u prijateljskom ogledu u Antalyji pobijedio rezultatom 2:0. Konačni omjer mogao je biti i veći, da su Slavenovi igrači iskoristili brojne prilike stvorene pred vratima kineske momčadi.

Slaven je u vodstvo mogao doći već u 11. minuti, ali je vratar Shandonga obranio pokušaj Vojnovića. U 17. minuti Čaval je ubacio iz slobodnog udarca, a kapetan Dalibor Poldrugač je glavom s ruba kaznenog prostora loptu smjestio u vratarev lijevi kut za 1:0.

Odmah nakon pogotka iz igre je izašao ozlijeđeni Delić, a umjesto njega je na lijevoj strani vezne linije zaigrao iskusni Jurić.

Nikola Šafarić odlično je u u 42. minuti sa 20 metara smjestio loptu pod gredu vratara Shandonga za 2:0. To je ostao i konačni rezultat, iako su u drugom poluvremenu Farmaceuti stvorili još niz prilika, a čak tri ih nije realizirao Vojnović.

Sve u svemu Slaven Belupo odigrao je vrlo dobru utakmicu, a kod Shandonga se isticao tek brazilski stoper Carlos, pristigao iz Dinama. U subotu će Farmaceuti odigrati i posljednju utakmicu na pripremama u Turskoj, a suparnik će im biti korejski Incheon United.