Četvrtak, 2. svibnja 2024.
HT PRVA LIGA

Slaven pobijedio u Velikoj Gorici i prekinuo tromjesečni post bez ligaškog slavlja

Farmaceuti na krilima Filipovića i Knolla iz Turopolja zasluženo nose sva tri boda.

Nogometaši Slaven Belupa od 18.05 sati u sklopu 29. kola HT Prve lige gostovali su kod trećeplasirane Gorice. Farmaceuti su u svom prvom ovosezonskom gostovanju u Velikoj Gorici u prosincu slavili s 1-0, pa su isti cilj – pobjedu – pred sebe stavili i danas.

Glavni sudac večerašnjeg susreta bio je Marin Vidulin. Pomagali su mu Luka Pajić te Željko Bučar, dok je uloga četvrtog suca pripala Marku Cestariću. Iz VAR sobe dvoboj su pratili Fran Jović i Vedran Đurak.

Domaćini su na teren istrčali bez glavne uzdanice, napadača Kristijana Lovrića, dok u konkurenciji Koprivničanaca nije bilo Damiana Van Bruggena, Kima Kyu-Hyeonga te Francka Etoundija.

Knoll na početku promašio prazan gol, pa se na kraju poluvremena iskupio. Golom.

Belupo je sjajno otvorio susret dvjema izvrsnim šansama. Prvo Ivan Krstanović u 6. minuti dolazi sam pred vratara Ivana Banića i dodaje Torlesu Knollu, koji promašuje prazan gol i puca pored vratnice. Već minutu kasnije, u sljedećem napadu, Krle se ponovno nalazi ispred Banića, gađa prizemno drugi kut i pogađa stativu.

Rano je Stipić morao mijenjati, u 24. minuti iz igre je izašao Mitch Apau, a ušao Bruno Bogojević, koji je u prošlom kolu protiv Osijeka upisao svoj prvi ovosezonski pogodak. Nedugo zatim, u 27. minuti, po prvi put prijeti i Gorica. Kombinirali su Dario Špikić i Sylvanus Nimely, no Ivan Filipović brani na kraju slabo upućen udarac u okvir.

I onda, u 39. minuti, pogodak Slavena. Knolla je očito jako mučila propuštena prilika s početka utakmice, pa je, nakon jedne duge lopte kapetana Gorana Parackog, u šesnaestercu slomio Krešimira Krizmanića i loptu zakucao u donji lijevi kut za 1-0.

Do kraja poluvremena još jednom prijetila je ekipa iz Velike Gorice. Jurica Pršir nakon trke na desnoj strani centaršutom pronalazi Nimelyja, koji s velike blizine gađa točno u Filipovića.

Koprivničanci su u drugom dijelu čuvali i sačuvali vodstvo.

Prva konkretnija šansu u drugom dijelu susreta stigla je tek u 61. minuti, kada Slavenu prijeti Cheik Keita. Filipović je ponovno bio siguran. Sedam minuta kasnije, atraktivnim volejom pokušava Josip Mitrović, no Slavenov dokapetan i čuvar mreže ne da se smesti i odbija loptu na sigurno.

Belupo je u nastavku uglavnom čuvao rezultat, uputili su tek jedan udarac prema golu u odnosu na pet iz prvog poluvremena. Da ga danas neće probiti nijedan napadač Gorice, ponovno je obranom pokazao Filipović nakon što je u 81. minuti opasno prijetio Ognjen Mudrinski. Imao je Slaven i malo sreće, Mudrinski se zatim još jednom našao u prilici, i to puno izglednijoj, ali je ovog puta promašio cijela vrata.

Slaven je tako ostvario prvu pobjedu još od 29. siječnja i konačno prekinuo post od 11 utakmica bez slavlja u prvenstvu. Na tablici su sada sa 30 bodova na šestom mjestu, preskočivši Šibenik koji ima dva boda manje.

HT Prva liga, 29. kolo, petak 16. travnja, 18.05 sati, Gradski stadion Velika Gorica:

Gorica – Slaven Belupo 0-1 (0-1)