12.9 C

Slaven remizirao sa Zagrebom u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa

U prvoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog nogometnog Kupa Slaven Belupo je na gostovanju kod Zagreba odigrao 1:1.

Za vodstvo Farmaceuta pogodio je u 32. minuti Josip Milardović glavom nakon kornera Stjepana Poljaka, a Zagreb je izjednačio pogotkom Šovšića u samoj završnici, nakon što je Slaven promašio tri stopostotne prilike.

Gosti iz Koprivnice mogu žaliti za šansama koje su prokockali u drugom poluvremenu. Već u Kranjčevićevoj mogli su osigurati plasman u polufinale Kupa, ali Vojnović nije iskoristio odlične prilike u kojima se našao u 49., 55. i 69. minuti, a u strijelce se nije upisao ni Bagarić u 79. minuti.

Njihova neefikasnost kažnjena je tri minute prije kraja, kad je Šovšić na dodavanje Abdurahimija glavom matirao vratara Nurkovića.

Uzvratna utakmica na rasporedu je u Koprivnici 23. studenoga s početkom u 16 sati, a u subotu Slaven Belupo u sklopu 15. kola Prve HNL gostuje u Osijeku.

HRVATSKI NOGOMETNI KUP, ČETVRTFINALE, PRVA UTAKMICA

ZAGREB – SLAVEN BELUPO 1:1 (0:1)

ZAGREB – Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja 800. Sudac: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek).

ZAGREB: Višić, Tokić, Jefton, Pavlović, Džolan, Jurendić (od 61. Abdurahimi), Šovšić, Medić (od 61. Dedić), James, Krstanović, Jugović. TRENER: Luka Pavlović.

SLAVEN BELUPO: Nurković, Purić, Kokalović, Maras, Bagarić, Milardović, Nynkeu, Gregurina (od 72. Jakšinić), Poljak, Mujanović (od 59. Tepurić), Vojnović (od 87. Labudović). TRENER: Mile Petković.

STRIJELCI: 0:1 Milardović (32), 1:1 Šovšić (87).

ŽUTI KARTONI: Pavlović, Šovšić (Zagreb), Kokalović, Nynkeu, Jakšinić (Slaven Belupo).