11.3 C
Petak, 26. travnja 2024.

Slaven za kraj jeseni osvojio bod u Zadru
S

101204-delic-mU posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva Zadar i Slaven Belupo su na zadarskim Stanovima podijelili bodove. Nekako je to i najrealniji ishod viđenog na terenu, ali nešto više za pobjedom će žaliti domaća momčad.

U oba tabora ovaj susret je označen dosta bitnim jer pozitivnim rezultatom bi se s mnogo boljom atmosferom bi se otišlo na zimski odmor. Nakon devedeset odigranih minuta i jedna i druga mogu žaliti što nisu polusezonu okončali pobjedom, ali po prikazanoj igri i stvorenim prigodama više će nezadovoljstva biti u svlačionici domaćina.

Susret je počeo klasičnim ispitivanje snaga, a prvu veću opasnost djelo je domaćih nogometaša, točnije Antonija Mršića koji je dobrim udarcem iz slobodnog udarca zagrijao dlanove Silvija Rodića. Dogodilo se to u 14. minuti, a naredni period igre pripao je Zadranima koji su u još nekoliko navrata pokušali ugroziti vrata gostiju.

U 33. minuti dvoboja prijete nešto konkretnije i gosti iz Koprivnice. Sam je sebi priliku stvorio Poredski, ali je udarcem iz daljine bio zamalo neprecizan i pogodio vratnicu. Nakon toga obje momčadi su krenule u otvoreniju igru koja je potrajala sve do kraja prvog poluvremena. U tim minutama prijetili su Zadrani vratima Rodića preko Mršića i Terkeša, koji je u 43. minuti propusti ponajbolju priliku u dotadašnjem dijelu utakmice. Ipak, promjene rezultat nije bilo i na odmor se odlazi rezultatom 0:0.

Nastavak utakmice počeo je novom prijetnjom domaćina, a ona je bila djelo Ćurjurića. Nakon dvadeset minuta igre u drugom poluvremenu Zadrani su došli do najbolje prilike za vodstvo. Dosuđen je kazneni udarac, a s bijele točke precizan je još jednom ove sezone bio Ivan Santini i doveo svoju ekipu u zasluženo vodstvo.

Došavši u rezultatski zaostatak i gosti su morali prikazati nešto aktivniju igru prema naprijed. To i čine, ali ponovno priliku ima Zadar. Ovaj put Terkeš nije dovoljno precizan sa 16 metara, odnosno Rodić brani njegov udarac. Bila je to možda i prilika da se utakmica u potpunosti riješi.

Ništa čudno, na drugoj strani dolazi kazna za promašaje Zadrana i u 83. minuti Delić vrlo čudnim pogotkom poravnava rezultat. Za ovaj pogodak krivicu snosi i vratar domaćina Tomislav Gluić koji je loše procijenio let jedne lopte upućene od Delića i ona je završila u mreži iako možda udarac na gol i nije bio namjera veznjaka Slaven Belupa.

Poslije izjednačenja utakmica je ušla nešto mirnije vode i do kraja dvoboja obje momčadi su zaigrale nešto opreznije. U takvoj igri nije bilo previše prilika i susret je završio rezultatom 1:1.