12.9 C

Slavenu bod na gostovanju kod Sesveta

U 8. kolu Prve HNL na stadionu Zagreba u Kranjčevićevoj pred vrlo malim brojem gledatelja Croatia-Sesvete i Slaven Belupo odigrali su neodlučeno, 1:1.

Farmaceuti su poveći već u 7. minuti susreta. Purić je sa sredine igrališta uposlio Alena Marasa, koji je udarcem desnom s oko 25 metara matirao vratara Radoša za 0:1. Bio je to prvi gostujući pogodak Slavena Belupa u novom prvenstvu.

Vodstvo gostiju nije dugo potrajalo, jer je formalni domaćin Croatia izjednačio već deset minuta kasnije. Obrana Slavena potpuno je podbacila, Celišćak je ubacio s lijeve strane, a u sredini je s par metara Čižmek potpuno sam spremio loptu u mrežu za 1:1.

U samom početku obje momčadi imale su po jednu dobru priliku. U 3. minuti Delić je s lijeve strane tukao malo pokraj lijeve vratnice, dok je minutu kasnije Položani glavom poslao loptu pokraj gola.

Nakon što su Sesvećani izjednačili, imali su još jednu priliku. U 21. minuti Puškarić je tukao s lijeve strane, no Rogulj je loptu izbacio u korner.

Razdoblje do kraja poluvremena bilo je prilično dosadno, vodila se borba na sredini terena, s malo dobrih poteza s obje strane. Vrijedan spomena je tek pokušaj Jukića iz 40. minute, no lopta je otišla pored desne Rodićeve vratnice.

Na početku drugog dijela u igru jue umjesto Csizmadije ušao Posavec, koji je zauzeo poziciju ofenzivnog veznog, dok se Purić vratio na desnog bočnog, a Papa je preuzeo poziciju na desnoj strani veznog reda.

Drugo poluvrijeme bilo je još gore od prvog, malobrojni gledatelji vidjeli su doista skromnu predstavu s obje strane. Prvi udarac prema vratima u nastavku viđen je tek u 61. minuti, Nynkeu je tukao iznad grede.

U 66. minuti Delić je ubacio s lijeve strane, a Vojnović je glavom tukao u donji lijevi kut, no vratar Radoš je uhvatio loptu.

Papa je u 69. minuti napravio potpuno nepotreban prekršaj na polovici suparnika kad je s leđa srušio Bošnjaka. Za to mu je sudac pokazao drugi žuti karton, pa je veznjak Farmaceuta morao ranije u svlačionicu.

Iako su u završmnici igrali s igračem manje, gosti iz Koprivnice bili su češće na polovici Sesvećana, no konkretnijih prilika nisu imali.

U 90. minuti Delić je pripremio odličnu prigodu za mladog napadača Tepurića, koji je izašao sam pred Radoša, ali je uputio vrlo slab udarac.

Na kraju je siromašna predstava završila podjelom bodova, a prema viđenome sretniji takvim ishodom mogu biti Sesvećani, jer je Slaven ipak bio za nijansu bolji suparnik.

PRVA HNL, 8. KOLO

CROATIA-SESVETE – SLAVEN BELUPO 1:1 (1:1)

ZAGREB – Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja 250. Sudac: Vučemilović-Šimunović (Osijek).

CROATIA-SESVETE (4-1-3-2): Radoš – Guja, Labudović, Mus, Celišćak – Agić – Puškarić, Čižmek (od 69. Palić), Bošnjak – Položani (od 76. Babić), Jukić (od 64. Zubak). TRENER: Nenad Gračan.

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Rodić – Csizmadia (od 46. Posavec), Kokalović, Rogulj, Maras – Nynkeu – Purić, Papa, Delić – Vojnović (od 90. Gregurina), Jurić (od 70. Tepurić). TRENER: Zlatko Dalić.

STRIJELCI: 0:1 Maras (7), 1:1 Čižmek (17).

ŽUTI KARTONI: Nynkeu (11), Papa (19), Jukić (37), Vojnović (57).

CRVENI KARTONI: Papa (69 – drugi žuti; preoštar start).

IGRAČ UTAKMICE: Alen Maras (Slaven Belupo).

Upravo

FOTO/VIDEO Sudar kombija i automobila u centru grada, policija na mjestu nesreće

Maloprije se dogodila prometna nesreća u centru Đurđevca. Kako doznajemo s mjesta događaja, sudarili su se kombi i osobni automobil....