5.7 C
Petak, 26. travnja 2024.

Šoderica opet najbolja u daljinskom plivanju perajama
Š

Ovoga vikenda na jezeru Šoderica održano je 8. državno prvenstvo u daljinskom plivanju perajama, na kojem je nastupilo 85 natjecatelja iz sedam klubova.

U subotu su na rasporedu bile pojedinačne utrke. Mlađi juniori, juniori i seniori su plivali četiri kilometra, a mlađi kadeti i kadeti dva. Prekrasno vrijeme i topla voda jezera Šoderica omogućili su idealne uvjete za natjecatelje.

U prvoj utrci, član RK Šoderica, Dominik Đurđ je “pomeo” konkurenciju. Dionicu od četiri kilometra je preplivao u vremenu 47:09. Drugo mjesto zauzeo je Matija Avirović iz Drave, s vremenom 48:13. Treće mjesto osvojio je Marko Sremec iz Šoderice. U kategoriji mlađih juniora, domaćini su potpuno dominirali, tako da je 1. mjesto osvojio Dorian Dobrinić s vremenom 56:57, 2. mjesto pripalo je Marcelu Šestaku s vremenom 56:57, dok je treći bio Luka Đurđ s 59:19.

Kod žena Pobjednica je Sanja Gigović iz KPA 3. maj s vremenom 48:17, druga je bila Lea Ikić iz Mladosti iz Medulina s vremenom 50:33, a treće mjesto osvojila je Monika Radaković iz KPA Drava s vremenom 58:41. Kod mlađih juniorki 1. mjesto pripalo je domaćoj natjecateljki Ines Kolarek s vremenom1:03:06, druga je bila Ana Jerković iz PD Mladost u vremenu 1:03:09, a treće mjesto je osvojila njena klupska kolegica Valerija Kirac u vremenu 1:05:14.

Na kraćoj dionici, u kategoriji kadeta, pobjednik je Igor Žagar, dok su se od drugog do 6. mjesta plasirali domaći Jakov Gatarić, Fran Maroševac,Lovro Maroševac, Petar Kukec i Borna Ostriž. Kod kadetkinja, prva četiri mjesta zauzele su domaće djevojčice Lucija Šimčić, Elena Vrabelj, Anabella Pleskalt i Ivona Kolarek. Kod mlađih kadeta pobjednik je Mihael Šestak iz RK Šoderica ispred varaždinaca Mihe Španića i Renea Kelemena. Četvrto i peto mjesto također su osvojili domaći Leonardo Gašparić i Ivan Trešćec. Kod mlađih kadetkinja, prvo mjesto osvojila je Medulinka Ana Miličević, a iza nje su se plasirale domaće natjecateljice Nera Đurkan Vulić, Franka Fletko i Ramona Ostriž.

U nedjelju su bile održane štafetne utrke, gdje su oni veći plivali četiri puta po 3 kilometra, a mali četiri puta po 500 metara. Domaći su se malo previše “potrošili” slaveći dobre rezultate pojedinačnih utrka, tako da su zauzeli treće mjesto iza drugoplasiranog Geronima i vrlo raspoloženih i nabrijanih Dravaša. Kod žena najbolje su bile djevojke iz Geronima, druge domaće plivačice a treće djevojke Drave iz Varaždina.

U kadetskoj konkurenciji , prvo i treće mjesto zauzele su štafete Šoderice, između kojih su se smjestili mali plivači Drave. Kod djevojčica, cure iz Šoderice nisu imale konkurenciju, tako da su se borile protiv svojih muških kolega. Naslov klupskih državnih prvaka ostao je kod domaćina, RK Šoderice, druga je KPA “Drava”, treći RK Geronimo, četvrti PD Mladost Medulin, peti KPA 3. Maj, šesti DPA “Mursa” Osijek i sedmi DPS “Zagreb”.

Dva potresna pisma

VRŠNJAČKO NASILJE Dječak u školi kod Koprivnice izložen napadima, majka objavila odvratna pisma koja su mu upućena

Jedna je majka sa šireg koprivničkog područja na svojem društvenom profilu objavila potresno iskustvo - vršnjačko nasilje koje proživljava...