5.7 C

SP Brazil: Hrvatska jedva do bodova protiv Argentine!

Strašno slabu utakmicu odigrala je Hrvatska protiv Argentine, a većim su dijelom susreta upravo Argentinke vodile.

Ekipa koja nije osvojila ni bod u dosadašnjem tijeku natjecanja bila je na 15 minuta od senzacije, no Hrvatice su ipak na kraju stisnule i zahvaljujući onima najboljima među njima, pobijedila i u posljednjoj utakmici grupne faze. Iduća na redu je Rumunjska, treća u grupi C, a ta se utakmica igra u ponedjeljak.

U prvom su poluvremenu Hrvatice, doduše u B postavi, potpuno podbacile. Dekoncentrirano, skoro nevoljko, igralo se u hrvatskom dresu u prvih pola sata. Dok DecilioBianchi pogađaju što žele s obzirom na slabu obranu Hrvatske, Hrvaticama nikako ne ide te prvi gol postižu tek nakon 3:0 Argentinki.

Nakon toga je Gaće pogodila stativu, odlična argentinska vratarka Kogan (ukupno 20 obrana) uspjela je skinuti sedmerac Franić, a Pušić-Koroljevićpropada pokušaj s krila. Nekako su se Hrvatice prikrale na 4:5, zahvaljujući trećem golu Milanović-Litre, no do izjednačenja je trebalo čekati do šestog gola, kojeg u 21. minuti zabija Pušić-Koroljević.

Vrlo je indikativna bila ‘galama’ koju je izbornik Canjuga priuštio djevojkama:“Kakvi su to šutevi, kakva je to igra u obrani? Ako ova postava ne može dobiti Argentinu, koja je izgubila od Urugvaja, onda zbilja”, žestio se izbornik u čak dva time-outa koja je morao pozvati.

Zaredala su se potom isključenja Hrvatica, čak četiri u zadnjih desetak minuta, pa uz sve ostalo ne čudi što MenaMendoza zaključuju utakmicu s +2 za Argentinu (9:11).

U drugom poluvremenu Canjugi više nije do šale, pa na parket izvodi svoje glavne vedete, koje su se inače morale odmarati danas. Hrvatska je igrala sa Žderić na golu te Tatari, Horvat, Penezić i Jovetić kao pojačanjima u polju, no, čak je i njima bilo teško nakon onako slabe predstave suigračica u prvom poluvremenu.

U poluvrijeme se ulazi kako se s prvog otišlo, šut Penezić obranila je Kogan, Zebić je zapucala zicer, a Tatari je isključena, dok Horvat trese stativu. Argentinke zato ostaju u prednosti uz golove Crivelli Tagliavini. Kad su Hrvatice potom zaradile dva isključenja i ostale samo s četiri igračice na parketu, činilo se da se sprema katastrofa, no konačnom izjednačenju se grupica navijača iz Zagreba dočekala na 13:13, a u 44. minuti vidjeli su i gol Tatari za 14:13, prvo vodstvo Hrvatske.

Nakon toga nema više povratka Argentine, a konačno je hrvatska klupa mogla odahnuti na 20:15. Konačne brojke pokazuju čak 20 minuta isključenja za Hrvatsku, postotak šuta od 39 posto i sedam iskorištenih od 11 kontranapada ukupno. Najbolji strijelac bila je Zebić sa šest golova, dok je Jovetić upisala četiri.

U tri dana odmora koja slijede valjda će Hrvatice uspjeti uvidjeti gdje su griješile i što se dogodilo da su si dopustile takvo izdanje. U osmini finala će, to se sada zna, Hrvatska igrati protiv Rumunjske, no s ovakvom igrom ne smije ni sanjati pobjedu.

HRVATSKA – ARGENTINA 23:18 (9:11)

SP za žene, skupina D, 5. kolo
Brazil, Sao Bernando, gledatelja 400
Suci: Cohen / Peretz (Izrael)

Hrvatska: Tatari 2, Kiridžić, Jovetić 5, Šerić 1, Petković 2, Gaće, Pušić-Koroljević 1, Žderić (9 obrana), Horvat, Franić 2(1), Penezić 1, Jelčić (5 obrana), Lovrić, Zebić 6(3), Milanović-Litre 3, Ježić

Argentina: Schlesinger, Salvado 2, Pizzo 1, Haro, Ferrea, Decilio 4, Romero, Aumone, Mendoza 3, Crivelli 2, Tagliavini 2, Kogan (20 obrana), Mena 1, Bianchi 3, Totolo, Giamberardino

Sedmerci: Hrvatska 4/5, Argentina – Isključenja: Hrvatska 20 minuta, 8 minuta

Izvor: Sportnet, autor: Ivana Strahija