22.9 C
Petak, 10. svibnja 2024.

SP kadetkinja // Hrvatska deseta, prvak je Rumunjska

U stotom susretu Svjetskog prvenstva za kadetkinje 2014., što se od 20. srpnja do 3. kolovoza igralo u Skoplju, Ohridu i Strumici u Makedoniji, u finalu Rumunjska je svladala kadetkinje Njemačke s 32:21 (15:7) i tako osvojila naslov svjetskog kadetskog prvaka.

U susretu za brončanu medalju Danska je svladala Crnu Goru s 20:19 (8:13).

Prva četiri mjesta zauzele su europske reprezentacije, a u borbama za 5. i 7. mjesto nije bilo tako. U utakmici za 5. mjesto Brazil je svladao Rusiju 34:31 (14:14), a za 7. mjesto Koreja Nizozemsku 33:27 (17:17).

Hrvatska nije nastavila pobjednički niz u utješnoj skupini za plasman od 9. do 16. mjesta. Izgubila je u subotu u zadnjoj utakmici u dvorani Park u Strumici s 22:29 (13:14). Tako je Švedska osvojila deveto, a Hrvatska 10. mjesto. Dio prvog poluvremena igralo se još kako-tako, drugo skoro pa nikako.

Šteta. Kako su kadetkinje počele skoro pa da smo već upisali novu pobjedu. jer u 10. minuti bilo je 7:4, u 15-oj 9:5, 16-oj 10:6, a u 17. minuti 11:7. Do 24. minute ta se prednost rastopila na 12:12, a onda je Švedska zaključila 1. poluvrijeme s golom razlike u svoju korist, 13:14.

Sara Šenvald dala je prvi gol u 2. poluvremenu (14:14) i dodala do 36. minute još dva uzastopna za 16:17. A onda su Šveđanke 17:19 u 42. minuti došle do 17:21, u razdoblju dok je drugo isključenje zaslužila Ena Zagorščak. Nakon toga sve je bilo na strani ujednačenije i borbenije Švedske. Tri gola Zadravec i po jedan Klarić, Pavković i Vlašić (samo devet ukupno u drugom dijelu) ublažili su poraz, ali nisu poboljšali dojam.

Hrvatska je igrala lošu obranu, vratarice su aspultno zakazale, samo šest obrana, a u napadu najčešće semo gledali nabijanje na obranu i traženje prolaza tamo gdje je bilo najgušće, a udarci su bili bez akcije, na utakmici samo četiti asistencije. S najmanje asistencija na SP bile su reprezentacije Konga (12), Uzbekistana (16), Kine (17), Paragvaja (20), Tunisa (21), Angole (24), pa onda Hrvatske (26). S druge strane Danska je vodeća s 90 asistencija, Njemačka 85, Švedska 83.

Tako se nije mogla svladati švedska obrana i Šveđanke su više nego zasluženo odnijele pobjedu i uzele 9. mjesto.

UTAKMICA SP KADETKINJA U MAKEDONIJI ZA 9/10. MJESTO

HRVATSKA – ŠVEDSKA 22:29 (13:14)

STRUMICA – Dvorana Park. Gledatelja: Suci: Lauryanis Mykolaitis i Gytis Snurevicius (oba Litva). Delegati: Mansourou Aremou (Benin) i Marco Tosi Brandi (Iztalija). IHF kontrolor Palvi Mitrunen (Finska).

HRVATSKA: Krmpotić (0+0), Ečimović (3+0), Šebalj (3+1); Zdravec 3(3), St. Posavec 1, Galetić, S. Šenvald 6(4), Boras, Čalušić 2, Perković, Zagroščak, Vlašić 1, Klarić 2, Vlajsović 2, Ljubičić 2, Pavković 3. IZBORNIK: Branko Šebek.

ŠVEDSKA: Chaddad (2+1), E. Johnson (-+0), Borjesson (10+0); Ohrtorp 2, Ekenman-Fernis 9(4), Kallhage, Hvenfelt, Strand 3, Bardis 1(1), Mellegard 4, E. Johansson, Fiedorowicz, Olofsson, Sandell 4, Blomstrand 2, A. Johansson 4.IZBORNIK: Niklas Blomgren.

SEDMERCI: Hrvatska 9(7), Švedska 6(5).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta, Švedska 6 minuta.

Uživali

FOTO Hartmann i Komunalac obnovili samoodrživi voćnjak uz pomoć školarca, evo kako im je bilo

Učenici 1. a razreda OŠ Antun Nemčić Gostovinski i učiteljica Suzana Hergotić na zelenoj površini u krugu tvornice Hartmann,...