7.6 C

Streljaštvo: Harambašić drugi na kadetskom PH

Tomislav HarambašićNa prvenstvu hrvatske za kadete i kadetkinje u disiplini standard zračna puška održanom na Zadarskoj streljani Mocire natjecatelji Streljačkog športskog kluba Podravka postigli su odlične rezultate, a Tomislav Harambašić sa izjednačenim kadetskim rekordom u osnovnom meču osvojio je srebrnu medalju.

U osnovnom meču Tomislav Harambašić otpucalo je odličan rezultat od 194 kruga (95+99) čime je izjednačio državni kadetski rekord i osigurao ulazak u finalno gađanje najboljih osam hrvatskih kadeta sa prve pozicije. U finalnom gađanju Tomislav Harambašić gađao je nešto lošije od osnovnog meča, i sve do devetog finalnog metka držao je prvoplasiranu poziciju. Nažalost padom koncentracije kod devetog finalnog metka i pogotkom od samo 8,3 kruga Tomislav Harambašić pada na drugu poziciju. U završnom desetom finalnom hicu Tomislav Harambašić pogađa 9,9 krugova, ali za povratak na prvu poziciju nedostajalo je samo 0,5 krugova. Osvajanjem drugog mjesta u konkurenciji najboljih hrvatskih kadeta Tomislav Harambašić prebrodio je svojevrsnu rezultatsku krizu u disciplinama zračnog oružja koja je trajala još od jeseni 2009. godine.

U konkurenciji kadetkinja nastupila je Ivana Babić koja je u osnovnom meču otpucala odličnih 192 kruga i kao četvrtoplasirana ušla u finalno gađanje najboljih osam hrvatskih kadetkinja. U finalnom gađanju Ivana Babić gađala je dobro, ali nedostajalo je malo više koncentracije i smirenosti da se i na ovom državnom natjecanju osvoji još jedna medalja. Nakon deset otpucanih finalnih metaka Ivana Babić smanjila je zaostatak za trećeplasiranom natjecateljicom na svega 0,5 krugova i na kraju osvojila četvrto mjesto.

Na kadetskom prvenstvu hrvatske u gađanju standard zračnom puškom David Strmečki sa 181 otpucanim krugom zauzeo je dvadesetpeto mjesto, Filip Verbić sa 172 otpucana kruga zauzeo je tridesetdeveto mjesto. Matija Verbić plasirao se na četrdeseto mjesto sa otpucanim 171 krugom, a Ivan Kaić sa 162 otpucana kruga plasirao se na pedeseto mjesto.

Kadetska ekipa S.Š.K. Podravka u sastavu Tomislav Harambašić, David Strmečki i Ivan Kaić sa 537 otpucanih krugova zauzela je osmo mjesto u konkurenciji najboljih šesnaest hrvatskih kadetskih ekipa.