5.7 C

Treća HNL – sjever // Koprivnica za kraj pobijedila Slatinu i osvojila treće mjesto
T

Na oproštaju od uspješne sezone Koprivnica je u nedjelju rezultatom 4:0 svladala Slatinu. Koprivnički je trećeligaš pod vodstvom trenera Gorana Mikolaja kroz prvenstvo pružao odlične igre te je na kraju osvojio visoko treće mjesto sa samo jednim bodom manje od prvaka i doprvaka, a do pretposljednjega kola bio je u igri i za naslov prvaka. Koprivnica je u 30 utakmica ostvarila 20 pobjeda, 4 remija i šest poraza uz impresivnu gol-razliku 96:26.

Pogodak za vodstvo Zelenih postigao je Brzoja u 34. minuti, a na 2:0 povisio je Herent minutu prije odlaska na odmor.

Tucaković je iz jedanaesterca postavio 3:0 u 61. minuti, a za konačnih 4:0 pogodak je postigao Jambrušić u 66. minuti.

Podravac iz Virja od prvenstva se oprostio pobjedom 2:1 na gostovanju u Virovitici autogolom Markovića u 34. minuti te pogotkom Križanovića u 70. minuti, dok je za domaće strijelac bio Mikulić u 45. minuti.

Naslov prvaka osvojilo je Međimurje, a drugi je Bjelovar. Virovci su sezonu završili na osmome mjestu.

Prema najavama, u sljedećoj sezoni Koprivnica će se priključiti Trećoj HNL-istok, dok će Podravac sudjelovati u Međužupanijskoj ligi.

REZULTATI 30. KOLA: Mladost (Ž) – Rudar 0:1, Polet – Bjelovar 0:1, Virovitica – Podravac 1:2, Međimurje – Čakovec 7:1, Croatia – Nedelišće 7:0, Graničar – Varaždin 0:7, Podravina – Mladost (P) 4:2, Koprivnica – Slatina 4:0.

KONAČNI REDOSLIJED: 1. Međimurje 65, 2. Bjelovar 65, 3. Koprivnica 64, 4. Mladost (Ž) 58, 5. Croatia 57, 6. Podravina 52, 7. Varaždin 49, 8. Podravac 49, 9. Polet 37. 10. Virovitica 36, 11. Rudar 36, 12. Nedelišće 33, 13. Slatina 30, 14. Mladost (P) 23, 15. Graničar 20, 16. Čakovec 2.

Dva potresna pisma

VRŠNJAČKO NASILJE Dječak u školi kod Koprivnice izložen napadima, majka objavila odvratna pisma koja su mu upućena

Jedna je majka sa šireg koprivničkog područja na svojem društvenom profilu objavila potresno iskustvo - vršnjačko nasilje koje proživljava...