11.3 C
Petak, 26. travnja 2024.

Tri državne medalje za Lorenu Lončarić
T

120714-loncaric_lorena-mNa Prvenstvu Hrvatske u gađanju serijskom malokalibarskom puškom za kadetske i juniorske kategorije, kadetkinja S.Š.K. Podravka ostvaraila je odličan rezultat osvojivši tri državne medalje.

U dvodnenvnom natjecanju najboljih hrvatskih kadetkinja i juniorki na riječkoj streljani Drenova, Lorena Lončarić je na svome prvom državnom nastupu priredila iznenađenje osvajanjem tri državne medalje, s obzirom da se od nje očekivao eventualan plasman u finalna gađanja.

U pojedinačnoj konkurenciji kadetkinja u disciplini malokalibarska puška ležeći, Lorena Lončarić je u osnovnom meću otpucala rezultat od 175 krugova i plasman u finalno gađanje najboljih osam hrvatskih kadetkinja. U finalnom gađanju Lorena Lončarić otpucala je 86,3 kruga i sa ukupno 261,3 kruga osvojila peto mjesto u državi.

Kod juniorki u disciplini trostav malokalibarska puška Lorena Lončarić je opet odlično otpucala meč postigavši 492 kruga i osvojivši drugo mjesto na Prvenstvu Hrvatske.

Drugog dana natjecanja na rasporedu je bila disciplina trostav za kadetkinje. U ovoj disciplini Lorena Lončarić otpucala je 235 krugova plasiravši se u finalno gađanje najboljih osam hrvatskih kadetkinja kao četvrtoplasirana. Odličnim nastupom u finalnom gađanju, doslovno u posljednjem hicu, Lorena Lončarić probila se na treće mjesto osvojivši i drugu državnu medalju.

U svojoj posljednjoj disciplini nastupa drugoga dana natjecanja, ležeći stav za juniorke, Lorena Lončarić osvojila je još jednu državnu medalju plasiravši se na treće mjesto rezultatom od 337. krugova.