3.5 C
Petak, 26. travnja 2024.

Trogir je pružio dobar otpor Podravki
T

090630-zderic-mPodravka Vegeta odigrala je s Trogirom, zbog europskih nastupa, utakmicu 7. kola unaprijed. Pobijedila je s 36:22 (19:12). Ako navedemo podatak da je u 17. minuti Trogir zasluženo vodio s 9:8, onda je otprilike jasno da je ”buđenje” bilo dugotrajno.

Zebić nije obukla dres, ostala je doma, bolesna je već nekoliko dana. Neke druge igračice imale su virozu, Gaće je skinula temperaturu uoči utakmice. Na utakmicu se krenulo u 10 sati, stiglo u 17,20 sati, a u Trogiru je vladala neka čudna vrućina.

Pred kraj igrala je Podravka Lino pojačan s Martom Žderić i Majom Kožnjak, a one su uz Penezić i Lovrak predstavljale najbolju četvorku Koprivničanki. Marta Žderić obranila je tri sedmerca i u jednom poluvremenu (drugom) još osam lopti, pa je ponijela epitet igračice utakmice.

091010-seric-mKod Trogira odlično je igrala Marija Hrgović, dala je 12 golova, od toga tri iz sedmerca, a uz nju dobra je bila Brčić, a veliko je veselje bilo i kod nekoliko odličnih obrana obje golmanice, i Bilobrk i Vukić.

Utakmica je za gledatelje bila zanimljiva, domaći su se ljutili na mlade suce iz Dalmacije, ali nisu suci ti koji bi mogli pomoći ili odmoći bilo kome u susretu s Podravkom, makar Podravka igrala, kako bi rekao tv reporter Božo Sušec, ”ne dobro”.

DUKAT 1. HRL ŽENE, 7. KOLO

TROGIR – PODRAVKA VEGETA 22:36 (12:19)

TROGIR – Sportska dvorana Vinka Kandije. Gledatelja: 300. Suci: ivica Mandić (Solin) i Duje Žanko (Sinj). Nadzornik HRS-a: Veljko Karabatić (Rijeka).

TROGIR: Bilobrk (4+0), Vukić (3+0); L. Nemec 1, Džeko 2, Lisica 1(1), Hrgović 12(3), Šimčić 1, Brčić 5, Stričević, A. Emer, Vlajčević, Parčina, Poljičanin. TRENER: Ante Plazibat.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (8+3), Jelčić (6+0); Čović 2, Vukojević, Kožnjak 7, Pongrac, Petković 3(1), Lovrak 8, Gaće 3, Dragišić, Poljak 1, Šerić 4, Pasičnik 2, Penezić 6(1). TRENER: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Trogir 7(4), Podravka Vegeta 2(2).

ISKLJUČENJA: Trogir 4 minute (Džeko u Vlajčević po 2), Podravka Vegeta 12 minuta (Šerić 2+2, Kožnjak, Pongrac, Dragišić, Peneić po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Marta Žderić (Podravka Vegeta).