Slaven pobijedio Sesvete i prekinuo post nakon 147 dana

U Koprivnici je u subotu odigrana utakmica 23. kola T-Com Prve HNL između Slavena Belupa i Croatije-Sesvete, koju je domaćin pogocima Mujanovića, Delića, marasa i Poredskog dobio sa 4:0.

Farmaceuti su imali imperativ pobjede zbog crnog niza od gotovo pet mjeseci bez poraza, dok su se gosti već pomirili s napuštanjem elitnog društva.

Napokon je Slaven prekinuo post dug 147 dana i upisao prvu službenu pobjedu nakon 7. studenoga 2009., kad je kod kuće svladao Lokomotivu.

Uoči početka utakmice održana je minuta šutnje u sjećanje na tragično preminulog igrača Zadra Hrvoja Ćustića.

Domaći su krenuli napadački i došli u vodstvo već u 2. minuti. Šafarić je uposlio Gorana Mujanovića, koji je s desne strane precizno pogodio donji desni kut vratara Banovića za 1:0.

Uskoro je bilo 2:0. Poldrugač je uputio dugu loptu u kazneni prostor Croatije, gdje je vratar Banović srušio Delića, a sudac Ljubičić pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Mateas Delić, koji je pogodio donji lijevi kut za 2:0.

Samo minutu poslije Delić je imao priliku za povećanje vodstva, ali je nakon solo prodora tukao pokraj vratiju.

Dugo se nakon toga bitka vodila na sredini terena,. bez zanimljivih događanja pred vratarima.

Slaven se opet probudio u završnici prvog poluvremena. U 30. minuti Šafarić je tukao pored gola, kao i Delić u 31. minuti.

Maras je u 34. minuti dobro ubacio s lijeve strane, Poredski je tukao iz prve, ali je Banović loptu izbacio u korner.

Lijepa je bila akcija Farmaceuta u 38. minuti. Mujanović je uposlio Poredskog, koji prolazi po desnoj strani i vraća u sredinu, a Gregurina glavom promašuje okvir vratiju.

U nastavku je kod gostiju krenuo Pokrajčić umjesto Vasiljevića, dok je kod Slavena ozlijeđenog Delića ubrzo zamijenio Čaval.

Upravo se Čaval našao u prvoj prilici u drugom dijelu, tukao je u 51. minuti iskosa s lijeve strane, ali je Banović obranio.

U 54. minuti Poldrugač je dijagonalom pronašao Čavala, koji je povratnom loptom uposlio Mujanovića, čiji udarac brani vratar Sesvećana.

Odličnu priliku imali su gosti u 56. minuti, Pokrajčić je s lijeve strane izbio sam pred Pelina, no tukao je iznad grede.

Alen Maras navikao je koprivničku publiku na atraktivne pogotke, a jednog je postigao i ove subote. U 68. minuti Maras je sam prošao cijelu polovicu suparnika, s lijeve strane ušao u kazneni prostor i pogodio suprotni kut za povećanje Slavenovog vodstva na 3:0.

Novi pogodak stigao je u 76. minuti. Čaval je uposlio Marasa koji je produljio do Mujanovića, a on s lijeve strane idealno ubacuje pred vrata, gdje je Matija Poredski iz neposredne blizine lako matirao Banovića za konačnih 4:0.

T-COM PRVA HNL, 23. KOLO

SLAVEN BELUPO – CROATIA SESVETE 4:0 (2:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja oko 1.500. Sudac: Ljubičić (Osijek).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Pelin – Poldrugač (od 71. Purić), Kokalović, Rogulj, Maras – Šafarić, Nynkeu, Gregurina (od 67. Jurić) – Mujanović, Poredski, Delić (od 48. Čaval). TRENER: Zlatko Dalić.

CROATIA-SESVETE (4-4-2): Banović – Šušak, Mus, Agić, Vasiljević (od 46. Pokrajčić) – Lovrić (od 54. Guja), Bošnjak, Lončar, Bljaić – Zubak, Pejić (od 86. Duspara). TRENER: Ivica Zelenbrz.

STRIJELCI: 1:0 Mujanović (2), 2:0 Delić (14-11 m), 3:0 Maras (68), 4:0 Poredski (76).

ŽUTI KARTONI: Banović (13), Maras (17), Nynkeu (75).

IGRAČ UTAKMICE: Goran Mujanović (Slaven Belupo).

Rukometni Kup

Podravka suvereno kod Bjelovara osigurala final-four Kupa (27:37), u Poreču ih čeka ekipa Splita

Rukometašice Podravke Vegete osigurale su polufinale, final-four Rukometnog kupa pobjedom u gostima kod Bjelovara. U polufinalu ih čeka Split...