19.1 C
Nedjelja, 5. svibnja 2024.

Vrlo uspješan vikend košarkašica Koprivnice
V

Košarkašice Koprivnice prošlog su vikenda odigrale tri utakmice u različitim starosnim kategorijama i u sve tri zabilježile lagane pobjede.

U petak je ekipa mlađih kadetkinja (rođene 2000. g. i mlađe) u utakmici 2. kola u Koprivnici snage odmjerila sa ekipom Bistre iz Molvi. Domaća ekipa je na okupu u ovom sastavu tek mjesec dana i čine ju većinom mlade i igrački neiskusne igračice, gotovo početnice.

To se vrlo dobro vidjelo na otvaranju utakmice, kada su u silnoj želji ulazile iz greške u grešku. Posebno se to vidjelo i kroz previše neiskorištenih slobodnih bacanja, što je stvorilo laganu nervozu unutar ekipe (na kraju 11/32, tj. 32%).

Nakon konsolidacije i dobrog otvaranja drugog poluvremena domaće su se rezultatski odvojile i mirno privele utakmicu kraju. Treba istaknuti odličnu igru kapetanice Doris Hegedušić, asistencije Jelene Triplat, te hrabru igru u napadu Josipe Vrban. Vidljivo je da postoji ogroman prostor za napredak i uz redovito treniranje, povratak bolesnih i ozlijeđenih igračica igra će biti iz utakmice u utakmicu sve bolja. Sljedeća utakmica je za 7 dana u Virju protiv ekipe Podravca. Pohvala i čestitke svim igračicama i treneru.

Z14:   ŽKK KOPRIVNICA-KOPRIVA  –  ŽKK BISTRA 52:32

ŽKK KOPRIVNICA-KOPRIVA: L. Jagušić 4, D. Laljek 1, J. Vrban 7, L. Vukmanović 2, J. Triplat 11, J. Gojšić, S. Delimar, D. Hegedušić (cap) 20, D. Kovačić, I. Matovina 5, D. Bojanić 2. Trener: D. Betlehem.

ŽKK BISTRA: S. Kopričanec 6, M. Bencek 10, I. Cenkovčan, P. Piskor 8, V. Balogović, A. Kokša, J. Molnar 6, M. Lončar 2, M. Molnar. Trener: S. Molnar.

Kadetkinje Koprivnice (Z-16) // Foto: ŽKK KoprivnicaKadetkinje uvjerljive

U subotu su kadetkinje (rođene 1998. g. i mlađe) u okviru 2. kola ugostile Vindi iz Varaždina. Gošće su došle u manjem broju od očekivanog, pa je već to dalo naslutiti razvoj utakmice. Iako domaće uopće nisu igrale „presing”, do kraja prvog poluvremena razlika je već bila dvadesetak koševa.

Treba istaknuti ozbiljan pristup domaćih igračica, čvrstinu u obrani gdje prednjači Viktoria Čehok, te nevjerojatnih 15 postignutih poena Petre Mihalić u prvoj četvrtini, što je imalo za posljedicu visoko vodstvo na kraju uvodnih 10 minuta – 21:4 To je dalo priliku treneru da provjeri i reakciju igračica s klupe ne inzistirajući na visokoj pobjedi, a opet ne dovodeći je u pitanje.

Koprivničanke su tako nakon prošlotjedne pobjede u derbiju u Čakovcu, došle i do druge pobjede u ligi u isto toliko nastupa, preuzimajući vodstvo na tablici lige. Pokazuje se da je Lucija Begić veliko pojačanje ovoj ekipi, koja je prošle godine igrala poluzavršnicu državnog prvenstva. Sljedeća prvenstvena utakmica je za 14 dana u Koprivničkim Bregima protiv istoimene ekipe. Čestitke svim igračicama i trenerima.

Seniorke lakoćom do pobjede

U prvoj ovosezonskoj prijateljskoj utakmici seniorke Koprivnice s lakoćom su došle do pobjede protiv B-ligašica iz Zaboka. Utakmica je skoro odlučena već u prvoj četvrtini.

Agresivnom obranom koprivničanke nisu dopustile domaćim košarkašicama više od 4 poena u prvih 10 minuta, dok su s druge strane uspijevale lagano poentirati kroz izrađene akcije, bilo šutem sa distance ili stvorenim “viškom” u reketu protivnica, te na kraju tog perioda već imaju nedostižnih 20 poena razlike. Razlika u postignutim poenima rasla je kroz cijelu utakmicu, a posebno veseli činjenica da se nije osjetio često neizbježan pad u igri u trenucima kada na parketu nisu bile, uvjetno rečeno, igračice koje su inače u prvom planu.

Do poluvremena je stvorena prednost od 30 koševa razlike, a na kraju je utakmica završila rezultatom koji više svjedoči o dobroj igri koprivničanki nego o neraspoloženosti djevojaka iz Zaboka – 106:42! U utakmicama kada je cijela ekipa na visokoj razini nepravedno je isticati pojedine igračice, no potrebno je ipak spomenuti kvalitetu i mirnoću kapetanice Katarine Vide, energiju, brzinu i posebice igru u napadu povratnice Ive Ilić, te odličnu igru u obrani Emily Lončarek.

Na kraju, treba konstatirati da pobjeda pripada kolektivnoj igri u oba pravca, što se može zahvaliti dobrom minulom radu trenerskog dvojca Laptuš/Sočev. Bravo, nastavite istim tempom i bit će još puno dobrih vijesti sa košarkaških parketa o Koprivničankama.

S obzirom da službena liga još nije počela, idući vikend ove djevojke putuju  na prijateljske utakmice u Slavonskom Brodu protiv ekipa Komletinaca, Vinkovaca i A2-ligaša Broda na Savi.

SENIORKE:   ŽKK KOPRIVNICA – ŽKK KSAVER     106:42

Z16:   ŽKK KOPRIVNICA – ŽKK VINDI 57:31

ŽKK KOPRIVNICA: Vrban, Matovina, Begić 10, Čehok 6, Relja-Podhraški, Triplat 5, Ilić (cap) 13, Baranašić, Mihalić 16, Knežević, Hruško, Kvakarić 2, Hegedušić 5. Trener: M. Laptuš.

ŽKK VINDI: Petreković (cap), Kauzler 2, Štrocinger 2, Brezovec 7, Ivanković, Đurasek 20.