11.3 C
PREMA IZBORU NAŠE REDAKCIJE

[ANKETA] Glasajte za najboljeg igrača 18. kola Prve ŽNL, evo tko je svojim igrama i golovima zaslužio nominaciju
[

Glasanje za najboljeg igrača 18. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati.

Proteklog vikenda odigrani su susreti izuzetno zanimljivog 18. kola Prve ŽNL koje ponudilo mnoštvo golova i derbi utakmica.

U narednim kolima, na našem portalu svakog ponedjeljka možete glasati za igrača koji je po vašem mišljenju bio najbolji u prethodnom kolu, a mi ćemo izdvojiti nekoliko pojedinaca koji su svojim igrama, golovima i asistencijama zaslužili ulazak u izbor za najboljeg igrača Prve ŽNL u 18. kolu. Podsjetimo, u prošlom kolu za najboljeg igrača izabrali ste HNL ikonu Dragu Papu koji igra u redovima Tomislav Radnika iz Svetog Ivana Žabna.

Derbi utakmica 18. kola igrala se u Molvama na Krbuljinu gdje je trećeplasirana Mladost Molve ugostila drugoplasiranu Slogu iz Koprivničkog Ivanca. Pošto je u subotu vodeće Bratstvo iz Kunovca ‘pregazilo’ Kalinovac s 6:1, i Molvarcima i Ivančanima bilo je jasno da u derbi susreti moraju osvojiti tri boda kako bi ostali u utrci za naslov.

S tim naumom nogometaši Sloge stigli su na Krbuljin i poveli već u 10. minuti susreta preko nigerijskog napadača Bakua, a Mladost se vratila u 28. minuti kada je izjednačujući pogodak postigao Franjo Jaković. Iako je poluvrijeme završilo 1:1, nastavak susreta donio je pravu ‘rapsodiju’ u igri Sloge koje je u novo vodstvo stigla u 58. minuti, kada je svoj drugi pogodak na utakmici postigao Nigerijac Baku. Točku na ‘i’ jučerašnjeg derbija svojim je 22. pogotkom sezone stavio Mario Rac koji je zabio za 3:1 u 72. minuti.

Za igrača utakmice odabrali smo upravo Raca koji je još jednom pokazao da je najbolji u najvažnijim utakmicama, a osim što je postigao pogodak, konstantno je prijetio protivničkom golu i u šanse izbacivao Bakua. Podsjetimo, sveprisutni Rac prije nekoliko dana bio je gost u našoj emisiji.

Mocile Sloga
Mario Rac bio je ključan čovjek u pobjedi Sloge protiv Mladosti Molve // Foto: Vedran Tkalec

Vodeće Bratstvo sada ima 45 bodova, Sloga je pobjedom nad Mladosti Molve stigla na 41 bod, a trećeplasirani Molvarci porazom od Sloge ostali su na 38 bodova i polako gube šanse za osvajanjem naslova.

Koliko je važna bila pobjeda Slogi protiv molvarske Mladosti, toliko je bila i važna pobjeda Mladosti iz Sigeca protiv Viktorije iz Vojakovca u derbiju začelja (2:1). Podsjetimo, uoči same utakmice pretposljednji Sigečani imali su 11 bodova, dok je Viktorija kao posljednja momčad lige imala tri boda manje, pa je bilo jasno koliko je dvoboj važan za obje momčadi.

Mladost je u vodstvo stigla u 23. minuti susreta preko Lovre Petrovića, a samo 12 minuta kasnije izjednačujući pogodak postigao je Karlo Babok. Daljnji tijek tvrde utakmice išao je prema podjeli bodova, a zatim je u 81. minuti utakmice svoj drugi pogodak postigao Petrović i tako svojoj momčadi donio izuzetno važna tri boda za očuvanje prvoligaškog statusa.

Za igrača utakmice odabrali smo dvostrukog strijelca Petrovića koji je svojim golovima omogućio Mladosti da dođe do važna tri boda protiv direktnog konkurenta za ispadanje.

lovre petrović
Lovre Petrović (u plavom dresu) postigao je dva izuzetno važna pogotka za svoju momčad // Ustupio Lovre Petrović

Nogometaši Tomislav Radnika iz Svetog Ivana Žabna u prošlom su kolu šokirali Mladost Molve pobijedivši iz 4:0, a ovog puta su oni ostali šokirani pošto su na Parku prinčeva u Drnju izgubili od Tomislava sa simboličnih 4:0.

Tomislav je u vodstvo stigao već u petoj minuti kada je siguran s najstrože kazne koju je sam izborio bio Hrvoje Bači. Samo dvadesetak minuta kasnije Tomislav je već vodio 2:0, a pogodak je postigao Hrvoje Hrženjak. Novi pogodak za Tomislav stigao je u 69. minuti utakmice, strijelac je ponovno bio Bači. Za konačnih 4:0 pobrinuo je Young Doo Jwa na asistenciju Bačija.

Za igrača utakmice prema savjetu njegovih suigrača odabrali smo u posljednje vrijeme silno raspoloženog Bačija, koji nakon 18. odigranih kola na svome kontu ima 11 postignutih pogodaka.

NkTomislav NkKalinovac
Hrvoje Bači u posljednje vrijeme briljira na terenu // Foto: Ivan Brkić

Još jedan derbi susret, točnije onaj prigradski, u Močilama su odigrali istoimeni domaćin i Miklinovec, a slavio je Div iz predgrađa s 2:0. Močilani su u vodstvo stigli u 25. minuti utakmice kada je iz slobodnog udarca lijepi pogodio Mijo Batarilo Čerdić. Konačni rezultat u 60. minuti postavio je brzonogi Igor Čani.

Kako su nam rekli u Močilama, igrač susreta bio je Matija Posavec koji je asistirao Čaniju za drugi pogodak, ali čitavu utakmicu je bio prava ‘radilica’ i letio je po cijelom terenu, tako da smo ga odlučili uvrstiti u odabir za najboljeg igrača 18. kola.

Močile Tomislav Drnje
Matija Posavec najveća je ‘radilica’ u redovima Močila // Foto: Vedran Tkalec

Glasanje za najboljeg igrača 18. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati. Pritom treba napomenuti kako je ovo tek naše skromno mišljenje, koje smo krojili uz pomoć samih aktera utakmica. Po svakom kolu izabrat ćemo četiri igrača iz četiri najprivlačnije, odnosno najjače utakmice, a sve kako bismo dodatno popularizirali županijski nogomet.