PREMA IZBORU NAŠE REDAKCIJE

[ANKETA] Glasajte za najboljeg igrača prvog proljetnog kola u Prvoj ŽNL, evo tko su nominirani
[

Glasanje za najboljeg igrača traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati.

Proteklog vikenda odigrani su susreti prvog proljetnog, a ujedno i 14. kola popularne Prve ŽNL. Sudeći prema rezultatima, čeka nas nikad neizvjesnija borba za naslov, a prvo mjesto prvenstvene tablice preuzela je momčad Bratstva iz Kunovca.

U narednim kolima, na našem portalu svakog ponedjeljka možete glasati za igrača koji je po vašem mišljenju bio najbolji u prethodnom kolu, a mi ćemo izdvojiti nekoliko pojedinaca koji su svojim igrama, golovima i asistencijama zaslužili ulazak u izbor za najboljeg igrača Prve ŽNL u 14. kolu.

Prvi susret 14. kola u subotu su u Kalinovcu odigrali istoimeni domaćin i Mladost iz Molvi, a Molvarci su očekivano slavili s 3:0 i tako barem privremeno u subotu preuzeli prvo mjesto. Mladost je u vodstvo stigla u 7. minuti utakmice preko Miroslava Šklebara, svoje vodstvo povećali su u 36. minuti preko povratnika Dine Bajsića, a konačan rezultat u 65. minuti utakmice postavio je Ivan Šignjar. Prema dostupnim informacijama, odličnu utakmicu odigrao je Šklebar, kojega ćemo uvrstiti u izbor.

Miroslav Šklebar u dresu Podravca iz Virja // Foto: Ivan Balija

Nedjeljno jutro u Đelekovcu već je tradicionalno rezervirano za utakmicu, a ovog puta domaći Osvit je ugostio dotadašnjeg lidera prvenstva, Slogu iz Koprivničkog Ivanca. Đelekovčani su poveli već u 9. minuti preko Daria Glavaka, a pogodak za izjednačenje postigao je Karlo Kešinović u 33. minuti. U nastavku susreta Osvit je ponovno stigao u vodstvo i to preko Maria Indira u 52. minuti utakmice. Kad se već činilo da će Osvit uzeti sva tri boda, u 80. minuti utakmice ukazao se majstor Mario Rac koji je zabio svoj 19. pogodak sezone i postavio konačnih 2:2. Đelekovčani su umalo šokirali favoriziranu Slogu, tako da ćemo u izbor za najboljeg igrača kola uvrstiti njihovog najboljeg strijelca u povijesti, Darija Glavaka.

NkGraničar NkOsvit
Dario Glavak // Foto: Ivan Brkić

Popodnevni susreti nisu donijeli puno iznenađenja, pa je tako Bratstvo iz Kunovca s 3:0 slavilo na gostovanju kod sigečke Mladosti i preuzelo vrh tablice. Za Bratstvo je dva puta pogodio Vid Bartolić, koji ulazi u izbor za najboljeg igrača kola, a jedan pogodak nadodao je i Patrik Pasariček.

Vid Bartolić // Izvor: NK Bratstvo Kunovec (Facebook)

Derbi kola igrao se na Starom bregu, gdje je ‘domaćin’ Močile dočekao Tomislav iz Drnja. Utakmica je mirovala do 22. minute kada je vodeći pogodak za Tomislav postigao Robert Bukovac koji je na Starom bregu odigrao odličnu utakmicu i on ulazi u današnji izbor za najboljeg igrača. Tomislav je povećao vodstvo u 36. minuti preko Kanađanina Abdarizaka koji je postigao svoj prvijenac. Močile su do kraja uspjele smanjiti rezultat na 2:1, kada je precizan s najstrože kazne u 60. minuti bio Matija Posavec.

Močile Tomislav Drnje
Robert Bukovac // Foto: Vedran Tkalec

Glasanje za najboljeg igrača 14. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati. Pritom treba napomenuti kako je ovo tek naše skromno mišljenje, koje smo krojili uz pomoć samih aktera utakmica. Po svakom kolu izabrat ćemo četiri igrača iz četiri najprivlačnije, odnosno najjače utakmice, a sve kako bismo dodatno popularizirali županijski nogomet.

Could not load the poll.

Zanimljiv nogometni vikend

ČETVRTA NL Pred nama su dva podravska derbija, Cvetkovčani kod kuće traže potvrdu naslova protiv Bilogore

Zanimljiv je nogometni vikend pred nama, pogotovo u Četvrtoj NL regije Bjelovar - Koprivnica - Virovitica. Borba za prvaka...