14.1 C
PREMA IZBORU NAŠE REDAKCIJE

[ANKETA] Glasajte za najboljeg igrača rezultatski iznenađujućeg 17. kola Prve ŽNL, evo tko su nominirani
[

Glasanje za najboljeg igrača 16. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati.

Proteklog vikenda odigrani su susreti izuzetno zanimljivog i rezultatski iznenađujućeg 17. kola Prve ŽNL, a po dobrom starom običaju dobrih utakmica i golova nije izostalo.

U narednim kolima, na našem portalu svakog ponedjeljka možete glasati za igrača koji je po vašem mišljenju bio najbolji u prethodnom kolu, a mi ćemo izdvojiti nekoliko pojedinaca koji su svojim igrama, golovima i asistencijama zaslužili ulazak u izbor za najboljeg igrača Prve ŽNL u 17. kolu. Podsjetimo, u prošlom kolu za najboljeg igrača izabrali ste Gorana Jalševca iz hlebinske Lipe.

Najveće iznenađenje 17. kola Prve ŽNL svakako je pobjeda Tomislav Radnika iz Svetog Ivana Žabna koji je na svojem terenu s 4:0 ‘pregazio’ favoriziranu Mladost iz Molvi. Domaći nogometaši još jednom su pokazali da na svome terenu mogu pobijediti svakog, a iako su Molvarci u Žabno stigli bez nekoliko igrača, malo tko je vjerovao da Tomislav Radnik na tako dominantan način može pobijediti jednog od pretendenata za naslov.

Domaća momčad povela je već u sedmoj minuti utakmice kada je zabioo Kristijan Šoljić. Novi pogodak za Tomislav Radnik stigao je u 42. minuti preko Darija Mesara i s rezultatom 2:0 otišlo se na predah. Nastavak susreta donio je još bolju igru Tomislav Radnika, u 68. minuti Matija Dimović postigao je pogodak za 3:0, a u 77. minuti završni udarac Mladosti zadao je Filip Šimunić.

Za igrača utakmice, na asistenciju trenera Budje. izabrali smo Dragu Papu, ikonu HNL-a koji u 38. godini života u dresu Tomislav Radnika pokazuje o kakvom je majstoru riječ, a u nedjeljnoj pobjedi protiv molvarske Mladosti kreirao je sve napade svoje momčadi u ulozi veznog igrača. Legendarni Papa je u svojoj bogatoj karijeri nosi dres zagrebačkog Dinama, Kamen Ingrada, Varteksa, Slaven Belupa i Gorice.

NkBorac NkTomislavRadnik
Iskusni Drago Papa i dalje je prvi vendeta Tomislav Radnika // Foto: Ivan Brkić

Veliku pobjedu u nedjelju ujutro ostvarili su i nogometaši Tomislava iz Drnja koji su na Old Traffordu u Kunovcu pobijedili vodeće Bratstvo (2:1). Sjajna utakmica mirovala je sve do 29. minute kada je Vid Bartolić doveo Bratstvo u vodstvo. Međutim, pred kraj prvog poluvremena, za izjednačenje je iz slobodnog udarca pogodio Hrvoje Hrženjak, koji je postigao svoj 13. prvenstveni pogodak i najavio veliki preokret Tomislava. U nastavku susreta nogometaši Tomislava nizali su prilike, a jedna takva urodila je plodom u 69. minuti kada je Hrvoje Bači ubacio iz kornera, a najbolje se u protivničkom šesnaestercu snašao Patrik Širić koji je glavom pogodio za konačnih 2:1 i veliku pobjedu Tomislava.

Za igrača utakmice s nedjeljnog derbi susreta odlučili smo izdvojiti Hrvoja Hrženjaka, koji je postigao izjednačujući pogodak. Cijelu je tekmu ordinirao u veznom terenu i bio stalna napast. Imao je nekoliko opasnih solo prodora, bio je nezaustavljiv po obranu Bratstva i vrlo opasana po vratara Malogorskog.

Utakmica Bratstvo kunovec Drnje
Hrženjak je bio nosioc svoje momčadi u pobjedi protiv Bratstva // Foto: Vedran Tkalec

Dobru formu u posljednje vrijeme pokazuju i nogometaši Panonije iz Peteranca koji su jučer ugostili Kalinovac. Za Peterančane je tekma počela dosta loše, pošto je Kalinovac stigao u vodstvo već u sedmoj minuti susreta preko Marijana Zvonara. Iako je Kalinovac otišao na poluvrijeme s minimalnom prednošću, u nastavku susreta Peterančani su uspjeli doći do preokreta i pobjede u samo šest minuta. Prvo je izjednačujući pogodak u 46. minuti postigao je Bruno Kovačko, a pogodak vrijedan rezultatskog preokreta i tri boda u 52. minuti utakmice zabio je Matija Budoš.

Kako su rekli i sami Peterančani, odličnu utakmicu u redovima Panonije odigrao je Goran Roksandić, kojega smo odlučili staviti u izbor igrača kola.

Goran Roksandić (u crveno-crnom dresu) vodio je svoje Peterančane do pobjede protiv Kalinovca // Foto: Ivan Balija

Ovo kolo Prve ŽNL u subotu su na Parku Prinčeva u Drnju odigrali Sloga iz Koprivničkog Ivanca i Močile. Svi su očekivali relativno laganu pobjedu favorizirane Sloge, ali Močile su pod vodstvom novog-starog trenera Vedrana Bačija pokazale da je ‘šok terapija’ izazvana promjenom trenera urodila plodom.

Div iz predgrađa u vodstvo je stigao u 15. minuti susreta kada je Milan Manojlović izborio slobodan udarac kojeg je izveo Mijo Batarilo Čerdić, i uz pomoć skliskog terena matirao vratara Sloge. Samo pet minuta nakon vodećeg pogotka, Močile su zabile i drugi, a ovaj puta strijelac je bio Milan Manojlović. Međutim, u smiraj prvog poluvremena, povratnički pogodak za Slogu postigao je Mario Rac i najavio povratak svoje momčadi.

Dugo su Ivančani tražili izjednačujući pogodak, a on je stigao u 78. minuti kada je pogodak za 2:2 postigao Lovro Mahović. Utakmica je u konačnici završila s podjelom bodova, Ivančani su još jednom prosuli očekivana tri boda, dok su Močile upisali vrlo vrijedan bod i svojim navijačima najavili puno bolja izdanja u sljedećim kolima.

Igrač utakmice apsolutno je bio napadač Milan Manojlović koji je postigao pogodak i izborio slobodan udarac iz kojeg su Močile stigle u vodstvo, te on ulazi u izbor za najboljeg igrača kola.

Utakmica Sloga - Močile
Vremešni Manojlović i dalje je ‘opasnost’ za protivničke obrane // Foto: Vedran Tkalec

Glasanje za najboljeg igrača 16. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati. Pritom treba napomenuti kako je ovo tek naše skromno mišljenje, koje smo krojili uz pomoć samih aktera utakmica. Po svakom kolu izabrat ćemo četiri igrača iz četiri najprivlačnije, odnosno najjače utakmice, a sve kako bismo dodatno popularizirali županijski nogomet.