7.1 C

Dario Čanađija Farmaceute odveo do pobjede nakon 154 dana
D

Dugo je, predugo Slaven Belupo čekao svoju prvu proljetnu pobjedu. Od posljednjeg slavlja, 1. prosinca protiv Osijeka u Koprivnici (2:0, strijelci Čanađija i Glavica) prošla su čak 154 dana. U subotu je u Koprivnici pala Istra 1961, a junak je opet bio Dario Čanađija, koji je u 78. minuti postigao jedini pogodak u čvrstoj i tvrdoj utakmici.

– Čestitam svojim momcima na velikom trudu i muci kroz koju smo prošli u ovom razdoblju bez pobjede. Istra je bila vrlo opasna, ali mislim da smo na kraju zaslužili pobjedu, prije svega zbog našeg poštenog odnosa – izjavio je trener Slavena Belupa Roman Sović.

Slaven je odigrao slabo u prvom dijelu, bio je bezopasan, dojam je popravljen u nastavku. U 20. minuti domaći su tražili kazneni udarac nakon što je Milić srušio Purića, ali Strukan je ostao nijem. U 25. Rodić brani opasan udarac Rocea glavom, a u 50. Glavica s dva metra nakon asistencije Šabana šalje loptu iznad grede.

U 52. Rodićev refleks isprobava Blagojević, u 56. Budicin iz blizine tuče iznad grede. Maras je u 66. minuti ubacio s lijeve strane, a Šaban je glavom uzdrmao vratnicu. I gosti su u 68. minuti mogli do vodstva, ali je vratnicu pogodio Milić.

Odluka je pala u 78. minuti, kad je Dario Čanađija s 20 metara neobranjivo pogodio donji lijevi kut.

– Utakmica je bila dobra, a svojim igračima nemam što zamjeriti. Belupu čestitam na zasluženoj pobjedi – rekao je trener Istre 1961 Igor Pamić.

Slaven je pobjedom i teoretski osigurao prvoligaški status, a u sljedećem kolu gostuje u Zadru.

Čanađija zabija Istri // Foto: Koprivnica.netMAXTV PRVA LIGA, 30. KOLO

SLAVEN BELUPO – ISTRA 1961 1:0 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 1000. Sudac: Strukan (Split).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Kokalović, Grgić, Maras – Purić (od 50. Geng), Gregurina, Čanađija, Delić – Rak, Glavica (od 85. Bubnjić), Brlek (od 39. Šaban). TRENER: Roman Sović.

ISTRA 1961 (4-4-2): Ježina – Sušić (od 83. Horvat), Obšivač, Budicin, Woon (od 83. Prelčec) – Aganović, Hadžić (od 84. Bačelić-Grgić), Blagojević, Milić – Roce, Križman. TRENER: Igor Pamić.

STRIJELAC: 1:0 Čanađija (78).

ŽUTI KARTONI: Glavica (56), Kokalović (73), Delić (90), Geng (90).

IGRAČ UTAKMICE: Dario Čanađija (Slaven Belupo).

REZULTATI 30. KOLA: Lokomotiva – Osijek 1:0, Inter – Zagreb 2:0, Split – Hajduk 2:1, Slaven Belupo – Istra 1961 1:0, Cibalia – Zadar 2:3, Rijeka – Dinamo (nedjelja, 19.00 – Arenasport).

Dobro je znati

Prijatelji s povlasticama su posebna kategorija ljubavnika, evo koja pravila treba odrediti

Ovo je najvažniji dio. Dobar prijatelj je netko tko vas dobro poznaje i s kim možete biti iskreni, zato...