12.1 C
Petak, 3. svibnja 2024.

VIDEO Slaven remizirao s Rijekom, debitirali Arap i Martinaga // Čačić: Ovo je ogroman bod za nas!
V

Slaven Belupo je nakon boda u Puli upisao još jedan remi, ovaj put na domaćem terenu protiv Rijeke. Opet je bilo 1:1, kao i u jesenskom srazu ova dva suparnika u Koprivnici.

– Ovo je za nas doista ogroman bod s obzirom na sve poteškoće s kojima smo se susreli u pripremi ove utakmice i izostanak petorice prvotimaca. Osvojili smo ga s dvojicom debitanata i to protiv Rijeke, momčadi koja ima 30 bodova više od nas – naglasio je trener Farmaceuta Ante Čačić na konferenciji za novinare.

Ta dvojica debitanata bili su 17-godišnji Marko Martinaga na lijevom boku obrane i 20-godišnji David Arap koji je dobio priliku u veznom redu. Paracki je ostao na klupi, a Brlek je zaigrao na zadnjem veznom. U napadu je pak bila provjerena kombinacija Mirić-Ejupi-Mišić, a na vrata je Čačić odlučio vratiti Karduma, kasnije se pokazalo da nije pogriješio.

Erupcija oduševljenja na koprivničkom stadionu dogodila se već nakon 45 sekundi utakmice, kad je Petar Mišić iz blizine pogodio za vodstvo nakon oštrog ubačaja Mirića, koji je prije toga pretrčao pola terena po desnoj strani i odigrao dobru kombinaciju s Ejupijem.

Ipak, već u 4. minuti Rijeka je uzvratila, nakon akcije Tomečaka i Jugovića strijelac je bio Balaj

Uslijedio je u 12. minuti pokušaj P. Mišića pokraj gola, a dvije minute kasnije Vešović nije bio precizan na drugoj strani.

Kardum je u 32. skinuo pokušaj Bradarića, a Tomečak je u 43. tukao pokraj vratiju.

U 59. minuti Ejupši je glavom poslao loptu pored vratnice nakon ubačaja Mirića, da bi u 66. Kardum sjajno zaustavio pokušaj Tomečaka.

Ejupi je još jednu priliku propustio u 69. minuti nakon ubačaja Arapa, a u nastavku akcije zamalo je zakasnio Mirić.

U 88. minuti Rijeka je imala matnu situaciju, Balaj je poslužio J. Mišića kojem je udarac u situaciji jedan na jedan obranio Kardum.

– Nisam zadovoljan rezultatom, koji je na kraju čak i realan – komentirao je Rijekin trener Matjaž Kek.

Koprivnička publika ovog tjedna opet ima priliku podržati svoje ljubimce, Slaven Belupo će u petak u 18 sati ugostiti momčad Splita.